Lufthansa poleci z Frankfurtu do San Diego

materiały prasowe

Lufthansa poszerza siatkę połączeń. Latem 2018 roku zaoferuje nowe międzykontynentalne połączenia z Frankfurtu i Monachium

Nowości dla pasażerów z Frankfurtu będzie połączenie do San Diego, drugiego największego miasta w Kalifornii i ósmego w całych Stanach Zjednoczonych. W letnim rozkładzie w 2018 roku niemiecki przewoźnik poleci do America’s Finest City 5 razy w tygodniu.

Latem przyszłego roku Lufthansa ponownie wprowadzi do rozkładu trasę z Monachium do Singapuru. Ze stolicy Bawarii do tej azjatyckiej metropolii pasażerowie będą mogli polecieć 5 razy w tygodniu. W monachijskim porcie pojawią się też dodatkowe rejsy do Chicago. Linia zwiększy częstotliwość lotów do Wietrznego Miasta z 7 do 10 tygodniowo.

Dobre wiadomości czekają również na fanów airbusa A380. Od lata 2018 roku Lufthansa wprowadzi te maszyny na rejsach międzykontynentalnych z Monachium do Los Angeles, Hongkongu i Pekinu. W tym celu linia przeniesie 5 ze swoich 14 airbusów A380 z Frankfurtu do Monachium, dzięki czemu w Bawarii zostanie utworzonych do 500 nowych miejsc pracy.

– Dzięki A380 możemy zaoferować pasażerom z Monachium samolot klasy premium w 5-gwiazdkowym hubie – mówi cytowany w komunikacie prasowym Harry Hohmeister, członek zarządu Deutsche Lufthansa AG, odpowiedzialny za zarządzanie portami przesiadkowymi. – W ostatnich latach osiągnęliśmy znaczne postępy w kierowaniu naszymi hubami. Ujednoliciliśmy i zintegrowaliśmy ich procesy, dzięki czemu możemy lepiej wykorzystywać naszą flotę w różnych lokalizacjach. Jakość, wydajność i wzrost zawsze pozostanie dla nas priorytetem – zapewnia.

Lufthansa zapowiada, że w ciągu najbliższych dwóch lat jej flota w Monachium powiększy się o kolejne dwie maszyny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szykuje się Oktoberfest drogi, jak nigdy dotąd

Między 10,7 a 11,5 euro trzeba będzie w tym roku zapłacić za piwo na ...

Kanaryjska Odyseja Itaki zaczęła się w Gdańsku

Ma 135 metrów długości, 273 kabiny, dwie restauracje, basen, dyskotekę, salę kinowo-rozrywkową, sześć barów ...

Dziś i w środę strajk pilotów Brussels Airlines

Dziś i pojutrze pasażerów linii lotniczych Brussels Airlines czekają znaczne utrudnienia w podróżowaniu. Według ...

Na najmie krótkoterminowym można sporo zarobić, ale można też stracić. Biznes jest ryzykowny

Apartamenty na doby – żniwa już nie takie?

Czynsze za lokale wynajmowane na doby w wielu miejscach lecą na łeb na szyję. ...

Betlej: W Polsce wzrost popytu na wycieczki większy niż u sąsiadów

52 złote w ostatnim tygodniu, a 163 złote w ciągu ostatnich pięciu tygodni – ...

Niemieccy agenci stawiają na własną platformę w internecie

Niemiecka kooperatywa agentów turystycznych, RTK, tworzy własny system łączący sprzedaż stacjonarną z internetową. 15 ...