W Hiszpanii rządzą tanie linie

Pixabay

45 procent rynku przewozów pasażerskich w Hiszpanii należy do tanich linii lotniczych – informuje branżowy portal Preferente

Jak wynika z analizy firmy zarządzającej lotniskami w Hiszpanii, w pierwszych sześciu miesiącach tego roku udział tanich linii lotniczych w przewozach pasażerskich wyniósł tam 45 procent. W tym czasie przewiezionych zostało 62,2 miliona klientów, czyli o 13,3 procent więcej niż w pierwszej połowie roku 2016.

Popularność Hiszpanii może jednak nieco zmaleć z powodu ostatnich zamachów terrorystycznych – przewiduje gazeta „El Economista”. Zdaniem ekspertów jeśli się tak stanie, to sytuacja i tak wróci do normy w ciągu około dwóch miesięcy. Tak samo, jak było w przypadku Paryża. Ryanair i Vueling poinformowały zresztą, że nie wprowadzają żadnych zmian w siatkach połączeń do Katalonii, w której doszło do zamachów.

Liderem rynku przewozów pasażerskich w Hiszpanii pozostaje Ryanair, który od stycznia do czerwca 2017 roku przewiózł prawie 17,9 miliona klientów, czyli o 12,17 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Na kolejnych pozycjach zestawienia znaleźli się: Vueling z niemal 11 milionami klientów (wzrost o 7,14 procent rok do roku), Easy Jet (7,08 miliona pasażerów, wzrost o 13,11 procent), Norwegian (3,8 miliona osób, wzrost o 31 procent) i Iberia Express (2,4 miliona pasażerów, wzrost o 14,45 procent).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Marcin Piętak na czele świętokrzyskiej ROT

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego wybrała dziś swojego prezesa. Stanowisko to objął bliski współpracownik ...

W lipcu więcej miast w siatce Emirates

W lipcu linie lotnicze z Dubaju włączą do siatki połączeń 11 miast Europie, Afryce ...

Traveldata: Ceny w biurach podróży w odwrocie. Do czasu

W ostatnim tygodniu ceny w biurach podróży były w odwrocie, ale należy spodziewać się ...

Komentarz: Trudny restart turystyki

Turystyka jest pierwszą branżą, w którą uderzył wirus, i będzie ostatnią, która zacznie wychodzić ...

Hotelarzu, sprawdź kontrahenta

W ramach kampanii „Poznaj swojego kontrahenta” do prawie 40 tysięcy hoteli i restauracji trafią ...

Koloseum udostępnia najwyższe piętra

Po czterdziestu latach przerwy znów można wejść na czwarte i piąte piętro Koloseum. Z ...