Polacy wolą wyjeżdżać często i tanio

Pixabay

Prawie połowa z podróżnych, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy latali samolotem, wydała na bilet lotniczy mniej niż tysiąc złotych – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Portu Lotniczego Lublin

Z przytoczonych w raporcie (przygotowanym przez ARC Rynek i Opinia) danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że ponad 50 procent polskich pasażerów samolotów wybiera tzw. tanie linie lotnicze. Większość z nich na bilet lotniczy i koszty dojazdu na lotnisko przeznaczyła mniej niż tysiąc złotych na osobę. Wśród pasażerów pomiędzy 25 a 34 rokiem życia koszt podróży często (44 procent) był nie wyższy niż 750 złotych, a wśród pokolenia 25-44 latków pułapu tego nie przekroczyło 24 procent ankietowanych. Niespełna co trzeci ankietowany (z grupy podróżujących samolotami) przeznaczył na podróż kwotę w przedziale 1-2 tys. złotych. Ponad 2 tysiące złotych na podróż wydało 23 procent pasażerów samolotów.

93 procent z tych, którzy w ciągu ostatniego roku podróżowali samolotem, planuje powtórzyć to w najbliższych 12 miesiącach.

– Polacy wyjeżdżają nawet kilka razy w ciągu roku, choć nadal na bilety starają się wydawać jak najmniejsze kwoty – mówi cytowany w komunikacie prasowym Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Lublin. – Jest to możliwe dzięki szeregowi czynników. Są to między innymi coraz wyższe dochody, a także niskie ceny paliw, co pozwala przewoźnikom na zaoferowanie atrakcyjnych cen biletów. Do wielu miejsc europejskich można polecieć za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych, w zależności od terminu rezerwacji i wybranych usług dodatkowych – dodaje.

Wśród krajów, które planują odwiedzić Polacy w ciągu najbliższych 12 miesięcy, największą popularnością cieszy się Wielka Brytania (16 procent), która jest obecnie głównym skupiskiem Polonii w Europie. Na kolejnych miejscach znajdują się państwa, które słyną z dużego ruchu turystycznego: Hiszpania (13 procent), Grecja (11 procent) i Włochy (7 procent). Wśród popularnych miejsc, do których zamierzają podróżować Polacy, znajdują się lokalizacje znane zarówno z emigracji zarobkowej, jak i ze wzmożonego ruchu biznesowego wynikającego z silnych więzi gospodarczych. Należą do nich: Niemcy, Francja i Szwecja (po 4 procent). Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych europejskich kierunków tworzą wyłącznie miasta europejskie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wakacje najlepiej kupuje się przez stronę TUI

TUI jest najlepiej przygotowany do sprzedaży przez stronę internetową, wynika z analizy porównawczej brytyjskiej ...

W Sri Lance utrzymuje się napięcie

Po serii zamachów w Sri Lance polski MSZ odradza wszelkie podróże do tego kraju, ...

Kilka tysięcy chętnych do oprowadzania po Muzeum Polskiej Wódki

Muzeum Polskiej Wódki, które zostanie otwarte w czerwcu, w Warszawie będzie miało sześciu przewodników. ...

Jutro kolejny strajk na niemieckich lotniskach

Niemiecki związek zawodowy Verdi ogłosił, że jutro na lotniskach w Duesseldorfie, Kolonii i Stuttgarcie ...

Touroperatorzy 2019: Ranking bez ratingów

Jest ranking, nie ma ratingów. Trzy biura schodzą ze sceny. Choć rosną przychody, spadają ...

Dwa na trzy kąpieliska z wodą doskonałej jakości

85 procent kąpielisk w Europie spełnia najbardziej rygorystyczne normy jakości wody. W Polsce taką ...