Wizz Air wybiera się za Atlantyk

Bloomberg

Z Irlandii do USA lata już Norwegian. Z Islandii dwie islandzkie linie – WOW! i Islandair. Teraz myśli o tym i Wizz Air

Niskie taryfy dla podróżujących wyłącznie z bagażem podręcznym testuje również Lufthansa.

Taryfy, jakie proponują ci przewoźnicy zazwyczaj są równe połowie ceny za jaką sprzedają bilety na trasach atlantyckich przewoźnicy tradycyjni. Takie podróże jednak drożeją, jeśli ktoś chce na przykład przewieźć bagaż, a w liniach niskokosztowych – coś zjeść, bądź wypić na pokładzie.

Teraz – według informacji portalu Pasazer.com – także Wizz Air planuje rozpoczęcie bezpośrednich rejsów transatlantyckich z lotniska Londyn-Luton do Nowego Jorku i Toronto. Wcześniej Węgrzy wystąpili o uprawnienia do operowania z Wielkiej Brytanii (AOC) , na wypadek, gdyby Brexit spowodował zerwanie umowy o jednolitym niebie, co spowodowałoby utrudnienia dla unijnych przewoźników na rynku brytyjskim.

Węgierski przewoźnik, największa linia niskokosztowa w Europie Środkowej, w czerwcu zamówił 10 kolejnych airbusów A321ceo, które zasilą jego flotę w latach 2018 i 2019. To właśnie te samoloty, większe, o większym zasięgu (prawie 6 tys. kilometrów) niż eksploatowane już przez tego przewoźnika A320, mają posłużyć do rozwoju siatki połączeń transatlantyckich. Takie maszyny bez problemu dolecą z Wielkiej Brytanii na wschodnie wybrzeże USA.

Pierwsze samoloty mają polecieć za ocean z uruchomionej w czerwcu 2017 roku brytyjskiej bazy Wizz Aira w Londynie-Luton już w marcu 2018 roku. Obecnie na londyńskim lotnisku zbazowany jest jeden airbus A320 wykonujący loty m.in. do Tel Awiwu, Kutaisi w Gruzji i Prisztiny w Kosowie. Wizz Air ma w tej chwili 23 airbusów A321, czeka na dostawę kolejnych 18, a w przyszłości planuje odebrać jeszcze 110 takich maszyn. Węgierski przewoźnik ma w tej chwili łącznie 96 samolotów, a ich średnia wieku wynosi 4,6 roku. To najmłodsza flota w Europie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Komisarz uratuje polskiego armatora

Wicepremier Mateusz Morawiecki wprowadził do Polskiej Żeglugi Morskiej zarząd komisaryczny – poinformował resort gospodarki ...

Egipt: zamach w Gizie na turystów

Trzy osoby zginęły, a 11 zostało rannych w zamachu na turystów niedaleko Kairu. W ...

KLM dodaje drugi lot z Gdańska do Amsterdamu

Linie lotnicze KLM zapowiedziały, że od 29 października podwoją liczbę lotów z Gdańska do ...

Grecos: Agnieszka Zbróg zwyciężczynią grywalizacji

55 agentów turystycznych z najlepszymi wynikami w konkursie zorganizowanym przez biuro podróży Grecos wyjechało ...

Polski Air Club w holenderskich rękach

Holenderska firma specjalizująca się w organizowaniu podróży służbowych, BCD Travel, kupiła polskiego agenta i ...

Rosjanie oszaleli na punkcie Turcji

Zainteresowanie Rosjan odpoczynkiem w Turcji zwiększyło się w styczniu o 324 procent. To efekt ...