Egipskie lotniska mocniej kontrolują pracowników

AFP

Lotniska w Hurghadzie i Szarm el-Szejk zapowiadają kontrolowanie biometryczne pracowników. Bezpieczeństwo na lotnisku w Kairze sprawdzi zaś delegacja z Rosji

Państwowa firma zarządzająca lotniskami i lotnictwem w Egipcie (Holding Company for Airports and Air Navigation) rozpoczęła instalowanie systemu do biometrycznego kontrolowania dokumentów pracowników portów lotniczych w Hurghadzie i w Szarm el-Szejk – informuje „Daily News Egypt”. Prezes tej instytucji Mohamed Saeed Mahrous opisuje, że dane osób zatrudnionych na tych lotniskach zostały już dodane do urządzeń biometrycznych, które pojawiły się w różnych częściach portów. Dzięki nim zarządzający mogą lepiej sprawdzać podwładnych. System zapisuje m.in. ich wejście i wyjście z lotniska. Podobne rozwiązanie zostanie zastosowane w Kairze, odpowiednie urządzenia dotrą do stolicy 28 stycznia. Spółka Egipskie Porty Lotnicze (EAC, jednostka podległa Holding Company for Airports and Air Navigation) kupiła łącznie 35 czujników frmy Falcon.

Jak informuje „Daily News Egypt”, powołujący się na oświadczenie Egipskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, do stolicy przylecieć ma rosyjska delegacja, która skontroluje system bezpieczeństwa w Kairze. Rosjanie poprosili Egipcjan o zamontowanie skanerów odcisków palców przy wszystkich wejściach, co ma zapewnić większe bezpieczeństwo i dokładniejszą kontrolę. Egipt i Rosja pracują nad porozumieniem, w którym zapisane zostaną regulacje dotyczące bezpieczeństwa. Ma ono zacząć obowiązywać przed przywróceniem połączeń lotniczych między oboma krajami.

Egipski minister lotnictwa cywilnego podał, że kraj wydał już 42 miliony dolarów na szkolenia i rozwój systemu bezpieczeństwa na lotniskach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zakupowe szaleństwo w Dubaju

Prawie 3 miliony turystów odwiedza Zjednoczone Emiraty Arabskie w czasie styczniowego Festiwalu Zakupów. Od ...

Odroczenie tarczy dla turystyki. Sukces czy porażka?

Część środowiska turystycznego, skupiona w Oddolnej Inicjatywie Ratowania Turystyki lobbowała w Senacie za poprawieniem ...

Mołdawia: W piwnicach i spiżarniach mamy coś specjalnego dla gości

Wyczekiwanie mołdawskich gospodarzy i gestorów atrakcji turystycznych na turystów i radość z ponownego spotkania ...

Więcej letnich lotów Ryanaira z Polski do Kijowa

Irlandzki przewoźnik od końca marca będzie częściej latał z Modlina i Gdańska do Kijowa. ...

Turecki rząd pożycza hotelarzom pieniądze dla touroperatorów

Pożyczka dla hotelarzy na zwrot przedpłat od touroperatorów na poczet tegorocznych wakacji to pomysł ...

Piloci Ryanaira: 20 grudnia strajk

Irlandzki związek zawodowy, który zrzesza stacjonujących w Irlandii pilotów Ryanaira, zapowiedział na 20 grudnia ...