Pięć milionów pasażerów na lotnisku w Krakowie

materiały prasowe

4,98 mln pasażerów obsłużył w minionym roku port lotniczy Kraków-Balice. To rekordowy wynik, o 18 procent lepszy od uzyskanego rok wcześniej

Łącznie w ubiegłym roku z krakowskiego lotniska skorzystało o ponad 760 tys. pasażerów więcej niż w roku 2015. Zanotowano także 15 proc. wzrost liczby operacji lotniczych, których wykonano 41,9 tys.

Jak przypomniał w poniedziałek prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, w porównaniu z poprzednim sezonem zimowym, liczba połączeń z krakowskiego lotniska wzrosła o trzynaście, a na dziesięciu kierunkach wzrosła częstotliwość oferowanych lotów.

Przełożyło się to na statystyki ostatnich dwóch miesięcy, z których grudzień zakończył się najwyższym wzrostem ruchu pasażerskiego w 2016 roku – obsłużono o 26 procent więcej pasażerów niż w grudniu 2015 r. Łącznie w ubiegłym miesiącu z Kraków Airport skorzystało prawie 387 tys. pasażerów. Wzrost zanotowano także w liczbie operacji lotniczych, których wykonano 3254 (plus 25 procent).

Prognozy krakowskiego lotniska na ten rok zakładają cztero- lub nawet sześcioprocentowy wzrost ruchu pasażerskiego. Wiele zależeć będzie od cen paliwa i sytuacja politycznej w krajach, do których latają z Krakowa linie lotnicze.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W tegorocznym sezonie zimowym lotnisko oferuje 65 połączeń regularnych do 57 portów w 17 krajach i współpracuje z 21 przewoźnikami, zrzeszonymi w trzech największych sojuszach lotniczych na świecie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Airbnb noclegi, wycieczki i przeloty

Krótko po uruchomieniu serwisu Trips, oferującego wycieczki i lokalne atrakcje, Airbnb rozpoczyna prace nad ...

Praca pełna wyzwań dla dyrektorów ZOPOT-ów

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs na dyrektorów swoich zagranicznych ośrodków w Wiedniu i Tokio. ...

PKP PLK przebuduje Gdańsk Główny

Dwa perony stacji Gdańsk Główny przejdą kompleksową przebudowę, zostaną wyposażone m.in. w windy i ...

Wakacje z dziennika

Niemiecki dziennik „Das Bild” rusza ze sprzedażą wycieczek. Na sygnowanym przez siebie portalu będzie ...

LOT odwołał kolejnych 11 rejsów

Dzisiaj 386 rejsów LOT-u odbędzie się bez zmian, ale 11 przewoźnik musiał odwołać. Powód ...

Polisę turystyczną trzeba dopasować do potrzeb klienta

Klienci biur podróży powinni być rzetelnie poinformowani przez sprzedawcę, ile dostaną na leczenie w ...