Pięć milionów pasażerów na lotnisku w Krakowie

materiały prasowe

4,98 mln pasażerów obsłużył w minionym roku port lotniczy Kraków-Balice. To rekordowy wynik, o 18 procent lepszy od uzyskanego rok wcześniej

Łącznie w ubiegłym roku z krakowskiego lotniska skorzystało o ponad 760 tys. pasażerów więcej niż w roku 2015. Zanotowano także 15 proc. wzrost liczby operacji lotniczych, których wykonano 41,9 tys.

Jak przypomniał w poniedziałek prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, w porównaniu z poprzednim sezonem zimowym, liczba połączeń z krakowskiego lotniska wzrosła o trzynaście, a na dziesięciu kierunkach wzrosła częstotliwość oferowanych lotów.

Przełożyło się to na statystyki ostatnich dwóch miesięcy, z których grudzień zakończył się najwyższym wzrostem ruchu pasażerskiego w 2016 roku – obsłużono o 26 procent więcej pasażerów niż w grudniu 2015 r. Łącznie w ubiegłym miesiącu z Kraków Airport skorzystało prawie 387 tys. pasażerów. Wzrost zanotowano także w liczbie operacji lotniczych, których wykonano 3254 (plus 25 procent).

Prognozy krakowskiego lotniska na ten rok zakładają cztero- lub nawet sześcioprocentowy wzrost ruchu pasażerskiego. Wiele zależeć będzie od cen paliwa i sytuacja politycznej w krajach, do których latają z Krakowa linie lotnicze.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W tegorocznym sezonie zimowym lotnisko oferuje 65 połączeń regularnych do 57 portów w 17 krajach i współpracuje z 21 przewoźnikami, zrzeszonymi w trzech największych sojuszach lotniczych na świecie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Golden Tulip Gdańsk Residence ma nowego zastępcę dyrektora

Krzysztof Pyza, który przez ostatnie 15 lat pracował w warszawskim hotelu Courtyard by Marriott, ...

Dubaj chce (więcej) Polaków

Dubai Crocodile i Dubai Safari to dwa nowe parki rozrywki, które będą otwarte w ...

Afrykańskim nomadom niestraszna niegościnna ziemia

Wędrowni pasterze z plemienia Samburu z Kenii przyprowadzili swoje zwierzęta na targ w Merille, ...

Szefowa easyJeta wraca do branży medialnej

Carolyn McCall, prezes easyJeta, obejmie w styczniu 2018 roku stanowisko szefa w brytyjskiej grupie ...

Coral Travel odnowił gwarancję na 2018 rok

Biuro podróży Coral Travel Wezyr Holidays uzyskało gwarancję na kolejny rok. Jest ona w ...

Wiele ofiar śmiertelnych w zasypanym hotelu

Ratownicy, którzy dotarli do zasypanego przez lawinę hotelu w górach koło Pescary w środkowych ...