Skyscanner: Nowy rok pełny innowacji

Pixabay

Wi-Fi na pokładzie, metamorfoza klas i nowe technologie czuwające nad tym, by bagaż trafił we właściwe miejsce – wyszukiwarka Skyscanner sprawdziła, co nowego pojawiło się w ofercie przewoźników lotniczych

Jak podaje serwis, jedną z nowinek technologicznych nowego roku jest propozycja Delta Airlines. Przewoźnik udostępnia aplikację oparta na technologii Radio Frequency Identification (RFID ). Ma ona zastąpić tradycyjną metodę śledzenia kodów kreskowych na walizkach i zmniejszyć liczbę zagubień bagażu do jednej setnej procenta. Czujniki na taśmach z bagażami poinformują (za pomocą czerwonych świateł), gdy bagaż będzie zmierzał w niewłaściwym kierunku. Niedawno wprowadzona aktualizacja aplikacji oferowanej przez Delta Airlines pozwala również fizycznie śledzić bagaż w czasie rzeczywistym, czyli obserwować go na mapie lotniska. System ma działać na 84 lotniskach w Stanach Zjednoczonych.

W 2017 roku także British Airlines zapowiada udogodnienia dla pasażerów. Przewoźnik udostępni Wi-Fi podczas lotów na trasach bliskiego zasięgu i przyspieszy internet w niektórych lotach długodystansowych: na przykład transatlantyckich i do Sydney. Do szybkiego Wi-Fi ma być podłączonych 118 samolotów z floty. International Airlines Group (IAG), właściciel British Airlines, Iberii i Aer Lingusa, zapowiada, że w ciągu dwóch lat 90 procent jego dalekodystansowej floty będzie miała połączenie internetowe.

Również Virgin Australia w połowie tego roku obiecuje dostępność Wi-Fi podczas podróży samolotem, zarówno w przypadku lotów krajowych, jak i międzynarodowych. Do internetowej rewolucji dołączyły też linie Finnair, które od tego roku zapowiadają zainstalowanie szerokopasmowych łączy internetowych (osiągających od 12 Mbps na podróżnego) w kolejnych maszynach przewoźnika, airbusach A320. Zmiana obejmie samoloty obsługujące loty krótko- i długodystansowe. Zakończenie wdrażania tej technologii zaplanowane jest na połowę 2018 roku.

Zmiany obejmą też pokładowe menu. Singapore Airlines zapowiadają, że umożliwią pasażerom klasy ekonomicznej wybór posiłków, szczególnie podczas długodystansowych lotów z Singapuru. Od niedawna także Ryanair umożliwia odlatującym z Dublina przed 7.00 rano zamówienie na czas lotu irlandzkiego śniadania, w skład którego wchodzą: kiełbaski, bekon, pomidor, pudding, ciemne pieczywo, masło, sok pomarańczowy i kawa. Zamówienie można złożyć najpóźniej 48 godzin przed odlotem, podczas odprawy on-line.

Począwszy od listopada zeszłego roku linie American Airlines rozwijają też przewozy podwyższoną klasą ekonomiczną.Pierwsze boeingi b787-9  o zmodyfikowanych kabinach poleciały z Dallas do stolicy Hiszpanii i Sao Paolo. Kolejnym kierunkiem będzie Paryż i Seul. Pod koniec roku 2017 również Delta Airlines zadebiutuje z ekonomiczną klasą premium i nowym rodzajem siedzeń. Strefa „Delta Premium” przeznaczona będzie do lotów długodystansowych airbusami A350, a w dalszej kolejności boeingami 777. W nowej klasie ma być ok 17 cm więcej miejsca na nogi, przewoźnik zapewni też ponad 13-calowe ekrany, słuchawki wyciszające i gniazdka przy każdym siedzeniu. Airbusy A350 będą mieć kabiny klasy biznesowej (Delta One) wyposażone w przesuwne drzwi w każdym apartamencie i  większe ekrany pokładowe dla pasażerów.

Użytkownicy Skyscannera będą mogli natomiast skorzystać z nowych kryteriów wyszukiwania: „Szukaj wszędzie” (wyświetla listę najtańszych biletów w wybranym terminie w dowolne miejsce) i „Dodaj lotniska w pobliżu” (wskazuje alternatywne porty lotnicze, znajdujące się w mieście docelowym).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Puste środkowe miejsce w samolocie niepotrzebne

Nie trzeba blokować środkowych miejsc w samolotach, twierdzi minister transportu Niemiec, powołując się na ...

Wydobyto kolejne ciała spod gruzów Rigopiano

Zwłoki kolejnych trzech osób wydobyli ratownicy spod gruzów hotelu we włoskiej Abruzji, zasypanego przez ...

Stawiarski pomoże Bańce w turystyce

Minister sportu i turystyki Witold Bańka wyznaczył do pomocy w nadzorowaniu turystyki w resorcie ...

Zagraniczni turyści pokochali Bałtyk

W lipcu i sierpniu na wybrzeżu liczba turystów wzrosła, w porównaniu z zeszłym rokiem, ...

Florencja: Nie ma turystów, nie ma pieniędzy

Zazwyczaj historyczne centrum Florencji jest pełne turystów. Przez pandemię zamknięto muzea i restauracje i ...

Linie lotnicze powinny mieć gwarancje na wypadek bankructw

Niemieccy przedsiębiorcy turystyczni domagają się wprowadzenia w przepisach zabezpieczeń dla wpłat klientów za kupione ...