Większe dreamlinery dla LOT-u

materiały promocyjne

LOT powiększa flotę samolotów dalekiego zasięgu. W ramach umowy z firmą leasingową Aviation Capital w marcu 2018 roku linia odbierze pierwszy z trzech nowych boeingów 787-9.

To dłuższa wersja niż dotychczas używane modele 787-8.

Na początku samoloty 787-9 będą używane na najpopularniejszych trasach dalekiego zasięgu – do Nowego Jorku i Chicago. W konfiguracji, którą wybrał polski przewoźnik, samolot zabierze na pokład 294 pasażerów: 24 w klasie biznesowej, 21 w premium i 249 w klasie ekonomicznej.

787-9, podobnie jak 787-8, w większości zbudowany jest z materiałów kompozytowych. Maszyna jest cicha, a powietrze w kabinie wilgotne, co przekłada się na lepsze samopoczucie podróżnych, nawet w porównaniu z B777. Dla pasażerów ważne jest też, że schowki na bagaż są większe niż w innych samolotach.

W porównaniu z 787-8 samolot 787-9 zużywa mniej paliwa, co z kolei powoduje, że mniejszy jest koszt przelotów. Do nowych maszyn LOT wybrał w silniki Rolls-Royce Trent 1000.

Zdaniem prezesa LOT-u Rafała Milczarskiego nowe 787-9 umożliwią znaczące zwiększenie liczby miejsc na popularnych trasach. Tak jak w obecnie eksploatowanych dreamlinerach, tak i w B787-9 będą trzy klasy, w biznesowej przybędzie jednak 6 foteli, a w ekonomicznej 36. Milczarski zapewnia, że dzięki temu przewoźnik obniży ceny biletów.

Obecnie LOT ma 6 maszyn B787-8 Dreamliner, w lipcu i sierpniu odbierze kolejne dwie. Nowe 787-9 zostaną wyleasingowane od Aviation Capital Group, jednej z wiodących firmy zajmującej się finansowaniem floty, i przylecą prosto z fabryki Boeinga w Seattle do Warszawy.

Zgodnie ze strategią przyjętą w październiku 2016 roku LOT podjął również inne decyzje dotyczące rozwoju floty, w kwietniu pozyska cztery boeingi 737-800 NG, w listopadzie i grudniu dwa z sześciu zamówionych nowych boeingów 737 MAX 8. W 2017 roku flota LOT-u będzie więc składała się z 51 samolotów. Do 2020 LOT planuje zwiększenie floty do około 70 maszyn, w tym 16 dreamlinerów w obu wersjach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

ONZ: Rok 2017 pod hasłem zrównoważonej turystyki

Organizacja Narodów Zjednoczonych liczy, że rok 2017 będzie przełomowy dla zmiany polityki, praktyk biznesowych ...

Polska za pół ceny – można już rezerwować

Od dzisiaj turyści mogą rezerwować sobie usługi zgłoszone w akcji „Polska zobacz więcej – ...

Wenecja pod wodą. Zginęły dwie osoby

Najwyższy od ponad pół wieku przypływ zanotowano w Wenecji. Woda zalała centrum miasta, w ...

Ryanair zwiększa zakupy w Boeingu

Irlandzki przewoźnik skorzystał z tzw. opcji i zwiększył zamówienie na samoloty o dodatkowe 25 ...

Niemcy chcą stworzyć fundusz dla turystyki

Część niemieckich polityków popiera pomysł utworzenia funduszu ratunkowego dla branży turystycznej. Początkowo byłby on ...

Airbnb oddaje pokoje służbie zdrowia

Platforma Airbnb w Wielkiej Brytanii zaoferuje za darmo pracownikom służby zdrowia pokoje. Będą tam ...