Wzrost na wrocławskim lotnisku dzięki nowościom

materiały prasowe

W styczniu lotnisko Wrocław obsłużyło prawie 183 tysiące pasażerów, o 21,4 procent więcej niż rok temu

Z połączeń krajowych skorzystało 40 procent podróżnych więcej, a na trasach międzynarodowych tanie linie odnotowały wzrost o 17,5 procent, a pasażerów przybyło również w samolotach tradycyjnych przewoźników.

– To w znacznej mierze efekt nowości wprowadzonych przez tanie linie – mówi prezes portu Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie lotniska. – Bardzo duży wzrost odnotowali też przewoźnicy na trasach krajowych. Rozwijają się również sieciowe połączenia międzynarodowe.

W styczniu z oferty tanich linii na trasach międzynarodowych skorzystało ponad 112 tys. pasażerów. To o 17,5 procent więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Najwięcej podróżnych przybyło na trasie do Oslo Torp (32,2 procent), obsługiwanej przez linie Wizz Air, a w wypadku połączeń na Wyspy Brytyjskie na trasach do Glasgow (15,6 procent) i Londynu Luton (6,1 procent).

Wrocławskie lotnisko ma łącznie 25 niskokosztowych połączeń, w tym sześć, których nie było przed rokiem – Madryt, Kijów, Manchester, Newcastle, Birmingham i Belfast. – Nowości tanich linii cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Pierwszy raz na sezon zimowy pozostała również Malta. Z kierunków południowych pasażerowie najchętniej wybierają Teneryfę. Samoloty na tej trasie są wypełnione w ponad 90 procentach – wyjaśnia dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław Jarosław Sztucki.

Wiosną inaugurację będą miały kolejne nowe kierunki – Lizbona i Majorka Ryanaira i Lwów Wizz Aira. Irlandzki przewoźnik ogłosił również otwarcie nowego kierunku w sezonie zimowym 2017/2018 – do Tel Awiwu.

Z połączeń krajowych skorzystało ponad 40 tysięcy pasażerów. Na trasie do Warszawy Ryanair odnotował wzrost liczby klientów o 100,6 procent w porównaniu ze styczniem 2016 roku, przy liczbie rejsów zwiększonej o ok. 80 procent. Od października samoloty linii Ryanair na tej trasie lądują na Lotnisku Chopina, a nie jak wcześniej w Modlinie.

Mogą Ci się również spodobać

All inclusive napędza sprzedaż rejsów

Odkąd Norwegian Cruise Line zaczął sprzedawać Brytyjczykom rejsy premium all inclusive, liczba agentów sprzedających ...

Przez koronawirusa zatrzymani na statku. Chcą odszkodowania

Para Amerykanów, którzy utknęli na statku Grand Princess w związku z ujawnieniem na nim ...

Thomas Cook powróci w czerwcu

Właściciel marki Thomas Cook, chińska firma Fosun, planuje uruchomienie w czerwcu internetowej agencji turystycznej, ...

NIK: Gminy przejadły unijne dotacje na turystykę

W ramach unijnych turystycznych programów na lata 2007-2013 tylko w Małopolsce, Podkarpaciu i na ...

Rainbow zwiększa współpracę z Enter Airem

Czarterowa linia lotnicza Enter Air zawarła umowę z biurem podróży Rainbow na sezon Lato ...

Grupa eSky wchodzi do Afryki

W lipcu internetowy agent turystyczny eSky udostępnił swoje usługi na pierwszym afrykańskim rynku – ...