Wzrost na wrocławskim lotnisku dzięki nowościom

materiały prasowe

W styczniu lotnisko Wrocław obsłużyło prawie 183 tysiące pasażerów, o 21,4 procent więcej niż rok temu

Z połączeń krajowych skorzystało 40 procent podróżnych więcej, a na trasach międzynarodowych tanie linie odnotowały wzrost o 17,5 procent, a pasażerów przybyło również w samolotach tradycyjnych przewoźników.

– To w znacznej mierze efekt nowości wprowadzonych przez tanie linie – mówi prezes portu Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie lotniska. – Bardzo duży wzrost odnotowali też przewoźnicy na trasach krajowych. Rozwijają się również sieciowe połączenia międzynarodowe.

W styczniu z oferty tanich linii na trasach międzynarodowych skorzystało ponad 112 tys. pasażerów. To o 17,5 procent więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Najwięcej podróżnych przybyło na trasie do Oslo Torp (32,2 procent), obsługiwanej przez linie Wizz Air, a w wypadku połączeń na Wyspy Brytyjskie na trasach do Glasgow (15,6 procent) i Londynu Luton (6,1 procent).

Wrocławskie lotnisko ma łącznie 25 niskokosztowych połączeń, w tym sześć, których nie było przed rokiem – Madryt, Kijów, Manchester, Newcastle, Birmingham i Belfast. – Nowości tanich linii cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Pierwszy raz na sezon zimowy pozostała również Malta. Z kierunków południowych pasażerowie najchętniej wybierają Teneryfę. Samoloty na tej trasie są wypełnione w ponad 90 procentach – wyjaśnia dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław Jarosław Sztucki.

Wiosną inaugurację będą miały kolejne nowe kierunki – Lizbona i Majorka Ryanaira i Lwów Wizz Aira. Irlandzki przewoźnik ogłosił również otwarcie nowego kierunku w sezonie zimowym 2017/2018 – do Tel Awiwu.

Z połączeń krajowych skorzystało ponad 40 tysięcy pasażerów. Na trasie do Warszawy Ryanair odnotował wzrost liczby klientów o 100,6 procent w porównaniu ze styczniem 2016 roku, przy liczbie rejsów zwiększonej o ok. 80 procent. Od października samoloty linii Ryanair na tej trasie lądują na Lotnisku Chopina, a nie jak wcześniej w Modlinie.

Mogą Ci się również spodobać

Dania przywraca kontrole na granicy ze Szwecją

Dania tymczasowo przywróci kontrole graniczne na granicy ze Szwecją poczynając od listopada – poinformował ...

FTI zakończył rok 16-procentowym wzrostem

Od nowego sezonu letniego klienci FTI będą mogli wypoczywać w Egipcie nad Morzem Śródziemnym. ...

Dubaj zaprasza na zimową wycieczkę

PROMOCJA PARTNERA: Wyścigi wielbłądów, piknik w parku a może lot balonem nad miastem? Dubaj ...

Atrakcyjna nazwa pokoju zwiększy sprzedaż

Banalne nazwy pokojów hotelowych, takie jak podstawowy czy standardowy, mogą zniechęcać klientów – przekonuje ...

Pierwszy w Lublinie Focus otwarty

Focus Hotels otworzyła swój pierwszy hotel w Lublinie. To jedenasty obiekt sieci w tym ...

Co często chowa Częstochowa?

Samorząd Częstochowy rozpoczął kampanię wizerunkową, opartą na grze słów. Nowemu logo, w którym słowo ...