Wizz Air do Frankfurtu, Transavia z Monachium

Bloomberg

Węgierska tania linia Wizz Air podała, że będzie korzystać z lotniska we Frankfurcie a francusko-holenderska Transavia, że wycofuje się z portu w Monachium

Potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne wiadomości („Wizz Air będzie latał z Frankfurtu?”)- samoloty Wizz Aira od maja będą latać z Frankfurtu do Sofii, a od grudnia do Budapesztu. Tym samym liczba niemieckich lotnisk, z którymi kooperuje przewoźnik wzrośnie do jedenastu.

– Decyzja Wizz Aira podkreśla rosnące znaczenie Frankfurtu dla linii niskokosztowych – pcenił szef sprzedaży spółki Fraport, zarządzającej lotniskiem, Winfried Hartmann.

Lufthansa zwróciła się do operatora tego lotniska o obniżenie opłat po ogłoszeniu prze niego porozumienia z Ryanairem. W lutym ujawniła, że zastanawia się nad uruchomieniem tanich lotów przez swą filię Eurowings.

Podczas gdy jedne linie zwiększają obecność w Niemczech, inne ją zmniejszają. Transavia, należąca do Air France-KLM, zapowiedziała zamknięcie w listopadzie bazy w Monachium w związku z nastawieniem się na rynek holenderski.

Właściciele chcieli rozwijać linię poza Francją i Holandią, aby mogła rywalizować z easyJetem i Eurowingsem, ale we wrześniu 2014 zastrajkowali przeciwko temu piloci Air France. – Baza w Monachium nie należy już do tej strategii – wyjaśnił teraz szef Trnasavii Mattijs ten Brink.

Linia zachowa cztery samoloty w Monachium do końca sezonu letniego, czyli do 30 października, proponując regularne loty do Amsterdamu i Eindhoven.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zmiana warty w Neckermannie – Maciej Nykiel zastąpi Krzysztofa Piątka

Maciej Nykiel, do niedawna dyrektor zarządzający portalu z wycieczkami Fly.pl, zostanie prezesem jednego z ...

Small Planet zwija biznes i szuka inwestora

Potwierdziły się informacje, że polska spółka Small Planet zamierza ograniczyć działalność, a przede wszystkim ...

Dwie nagrody Europa Nostra dla Polski

Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu i projekt edukacyjny Muzeum Pałacu Króla Jana III w ...

Betlej: Biura podróży przed wielką szansą

Jeśli nie wydarzy się nic niekorzystnego, w najbliższych 6 latach liczba sprzedawanych wycieczek w ...

Porto pobiera podatek turystyczny

Porto to drugie po Lizbonie portugalskie miasto, które pobiera podatek turystyczny. Opłata w wysokości ...