Wizz Air do Frankfurtu, Transavia z Monachium

Bloomberg

Węgierska tania linia Wizz Air podała, że będzie korzystać z lotniska we Frankfurcie a francusko-holenderska Transavia, że wycofuje się z portu w Monachium

Potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne wiadomości („Wizz Air będzie latał z Frankfurtu?”)- samoloty Wizz Aira od maja będą latać z Frankfurtu do Sofii, a od grudnia do Budapesztu. Tym samym liczba niemieckich lotnisk, z którymi kooperuje przewoźnik wzrośnie do jedenastu.

– Decyzja Wizz Aira podkreśla rosnące znaczenie Frankfurtu dla linii niskokosztowych – pcenił szef sprzedaży spółki Fraport, zarządzającej lotniskiem, Winfried Hartmann.

Lufthansa zwróciła się do operatora tego lotniska o obniżenie opłat po ogłoszeniu prze niego porozumienia z Ryanairem. W lutym ujawniła, że zastanawia się nad uruchomieniem tanich lotów przez swą filię Eurowings.

Podczas gdy jedne linie zwiększają obecność w Niemczech, inne ją zmniejszają. Transavia, należąca do Air France-KLM, zapowiedziała zamknięcie w listopadzie bazy w Monachium w związku z nastawieniem się na rynek holenderski.

Właściciele chcieli rozwijać linię poza Francją i Holandią, aby mogła rywalizować z easyJetem i Eurowingsem, ale we wrześniu 2014 zastrajkowali przeciwko temu piloci Air France. – Baza w Monachium nie należy już do tej strategii – wyjaśnił teraz szef Trnasavii Mattijs ten Brink.

Linia zachowa cztery samoloty w Monachium do końca sezonu letniego, czyli do 30 października, proponując regularne loty do Amsterdamu i Eindhoven.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Międzynarodowe targi turystyczne ITB Berlin odwołane

Pierwszy raz w 54-letniej historii organizatorzy zostali zmuszeni do odwołania największych targów turystycznych na ...

O moja Grecjo!

„Oh My Greece” to hasło przewodnie nowej kampanii promującej Grecję za granicą. Akcję prowadzi ...

Bułgaria zmienia zasady finansowania promocji

32,7 miliona złotych przeznaczy w tym roku Bułgaria na promocję turystyki nad Morzem Czarnym. ...

Ryanair dodaje sześć kierunków z Krakowa

Ryanair doda na sezon letni szósty samolot do swojej bazy na lotnisku w Balicach. ...

Rzym wprowadza ograniczenia dla autokarów

Trzy strefy i wyższe opłaty za wjazd autokarów do Rzymu uzależnione od typu silnika ...

Więcej Jazów nad Morzem Czerwonym

Znana sieć egipskich hoteli Jaz Collection powiększy się w tym roku o siedem obiektów ...