PKP wyremontuje dworce w dolinie Popradu

Pixabay

16 dworców i stacji kolejowych zlokalizowanych przy linii kolejowej biegnącej przez malowniczą dolinę Popradu zostanie zmodernizowanych lub zbudowanych na nowo. PKP ogłosiły przetarg na przygotowanie tych inwestycji

Jak podaje Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP, przetarg obejmuje opracowanie dokumentacji oraz projektów budowlanych i wykonawczych dla 16 dworców i stacji kolejowych w dolinie Popradu.

Zgodnie z założeniami przebudowane i zmodernizowane będą stare budynki dworców w Starym Sączu, Barcicach, Rytrze, Piwnicznej Zdroju, Piwnicznej, Wierchomli Wielkiej, Żegiestowie i Żegiestowie Zdroju. Nowe dworce powstaną w Młodowie, Zubrzyku, Nowym Sączu Biegonicach, Łomnicy Zdróju i Miliku. Na stacjach, gdzie nie ma budynku dworca (Andrzejówka, Muszyna Zdrój, Powroźnik) zmodernizowane będą elementy małej architektury.

– Głównym celem realizowanych inwestycji jest jak najlepsze dostosowanie dworców do potrzeb wszystkich grup pasażerów i zapewnienie im najwyższych standardów obsługi – zaznacza Bułtowicz.

PKP liczą, że prace zaplanowane w dolinie Popradu uzyskają unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa małopolskiego. Przewoźnik podaje, że planowane modernizacje i budowy nowych obiektów kolejowych w dolinie Popradu wpisują się w większy program, który docelowo ma objąć 464 obiekty w całej Polsce.

Obecnie PKP SA prowadzi 139 inwestycji związanych z dworcami kolejowymi. Najbardziej zaawansowanych jest 10 projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia: Nidzica, Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni, Olsztynek, Szczytno, Skarżysko Kamienna, Białystok, Bielsk Podlaski, Czeremcha, Siemiatycze.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tomasz Przygocki zasili zespół Neckermanna

Neckermann powiększa dział sprzedaży. Z początkiem października do jego zespołu regionalnych kierowników sprzedaży, który ...

Rainbow otworzył swój pierwszy grecki hotel pięciogwiazdkowy

196 pokojów, 530 łóżek, trzy baseny, dwie restauracje (all inclusive i a la carte), ...

Hotel Roberta De Niro przyjął dziś pierwszych gości

Dziś pierwszy polski hotel sieci Nobu, której współwłaścicielem jest aktor Robert De Niro, otworzył ...

Małopolska coraz więcej zarabia na gościach

W zeszłym roku Małopolskę odwiedziło 16,7 miliona turystów. Zostawili 14,3 miliarda złotych. To nowy ...

Betlej: Wakacje droższe o 100 złotych niż przed rokiem

Średnia cena wyjazdu z biurem podróży na letni wypoczynek jest o 95 złotych większa ...

Dożywotnio diamentowi klienci Best Western

Status Diamond Select dostało od sieci Best Western 1859 członków jej programu lojalnościowego. Za ...