PKP wyremontuje dworce w dolinie Popradu

Pixabay

16 dworców i stacji kolejowych zlokalizowanych przy linii kolejowej biegnącej przez malowniczą dolinę Popradu zostanie zmodernizowanych lub zbudowanych na nowo. PKP ogłosiły przetarg na przygotowanie tych inwestycji

Jak podaje Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP, przetarg obejmuje opracowanie dokumentacji oraz projektów budowlanych i wykonawczych dla 16 dworców i stacji kolejowych w dolinie Popradu.

Zgodnie z założeniami przebudowane i zmodernizowane będą stare budynki dworców w Starym Sączu, Barcicach, Rytrze, Piwnicznej Zdroju, Piwnicznej, Wierchomli Wielkiej, Żegiestowie i Żegiestowie Zdroju. Nowe dworce powstaną w Młodowie, Zubrzyku, Nowym Sączu Biegonicach, Łomnicy Zdróju i Miliku. Na stacjach, gdzie nie ma budynku dworca (Andrzejówka, Muszyna Zdrój, Powroźnik) zmodernizowane będą elementy małej architektury.

– Głównym celem realizowanych inwestycji jest jak najlepsze dostosowanie dworców do potrzeb wszystkich grup pasażerów i zapewnienie im najwyższych standardów obsługi – zaznacza Bułtowicz.

PKP liczą, że prace zaplanowane w dolinie Popradu uzyskają unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa małopolskiego. Przewoźnik podaje, że planowane modernizacje i budowy nowych obiektów kolejowych w dolinie Popradu wpisują się w większy program, który docelowo ma objąć 464 obiekty w całej Polsce.

Obecnie PKP SA prowadzi 139 inwestycji związanych z dworcami kolejowymi. Najbardziej zaawansowanych jest 10 projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia: Nidzica, Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni, Olsztynek, Szczytno, Skarżysko Kamienna, Białystok, Bielsk Podlaski, Czeremcha, Siemiatycze.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W biurach podróży Egipt najtańszy

Bohaterem minionego tygodnia w biurach podróży była Grecja. Mimo pewnego zastoju udało jej się ...

Jeziorka Duszatyńskie kuszą turystów

50 tysięcy turystów odwiedziło w tym roku Jeziorka Duszatyńskie w Bieszczadach. To o 10 ...

PKP gotowe na świąteczne wyjazdy

Całodobowe wsparcie podróżnych, monitoring sieci kolejowej, dodatkowe wagony i pociągi, wzmocnione patrole funkcjonariuszy SOK ...

W Grecji zapowiada się kolejne świetne lato

O 4 procent wzrosła liczba miejsc w samolotach do Grecji na sezon letni 2018 ...

Teneryfa szuka dodatkowych pieniędzy w kieszeniach turystów

Trzy euro za dzień miałby wynosić kolejny podatek turystyczny na Teneryfie. Tym razem płaciliby ...

Rosjanie nadal latają do Chin

— Nie ma powodu, aby odwoływać rejsy do Chin — uważa rosyjska wicepremier Tatiana ...