PKP wyremontuje dworce w dolinie Popradu

Pixabay

16 dworców i stacji kolejowych zlokalizowanych przy linii kolejowej biegnącej przez malowniczą dolinę Popradu zostanie zmodernizowanych lub zbudowanych na nowo. PKP ogłosiły przetarg na przygotowanie tych inwestycji

Jak podaje Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP, przetarg obejmuje opracowanie dokumentacji oraz projektów budowlanych i wykonawczych dla 16 dworców i stacji kolejowych w dolinie Popradu.

Zgodnie z założeniami przebudowane i zmodernizowane będą stare budynki dworców w Starym Sączu, Barcicach, Rytrze, Piwnicznej Zdroju, Piwnicznej, Wierchomli Wielkiej, Żegiestowie i Żegiestowie Zdroju. Nowe dworce powstaną w Młodowie, Zubrzyku, Nowym Sączu Biegonicach, Łomnicy Zdróju i Miliku. Na stacjach, gdzie nie ma budynku dworca (Andrzejówka, Muszyna Zdrój, Powroźnik) zmodernizowane będą elementy małej architektury.

– Głównym celem realizowanych inwestycji jest jak najlepsze dostosowanie dworców do potrzeb wszystkich grup pasażerów i zapewnienie im najwyższych standardów obsługi – zaznacza Bułtowicz.

PKP liczą, że prace zaplanowane w dolinie Popradu uzyskają unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa małopolskiego. Przewoźnik podaje, że planowane modernizacje i budowy nowych obiektów kolejowych w dolinie Popradu wpisują się w większy program, który docelowo ma objąć 464 obiekty w całej Polsce.

Obecnie PKP SA prowadzi 139 inwestycji związanych z dworcami kolejowymi. Najbardziej zaawansowanych jest 10 projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia: Nidzica, Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni, Olsztynek, Szczytno, Skarżysko Kamienna, Białystok, Bielsk Podlaski, Czeremcha, Siemiatycze.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI tnie koszty i zwalnia pracowników

Mimo kryzysu Grupa TUI w podsumowaniu pierwszego półrocza bieżącego roku obrotowego mówi o wzrostach ...

Egipt oczami blogerów i mieszkańców

Egipskie Ministerstwo Turystyki uruchomiło oficjalny profil kraju na Instagramie. Prezentuje tam filmy i zdjęcia, ...

Azjaci ruszyli w rejs(y)

28 milionów ludzi ma w tym roku skorzystać z rejsów wycieczkowych. To o 5 ...

W biurach podróży – przeceny odwołane

Drugi tydzień z rzędu raporty PZOT przynoszą niepokojące dane – spada rok do roku ...

Domy towarowe przejmują salony Thomasa Cooka

Niemiecka sieć centrów handlowych Karstadt Kaufhof przejmuje 106 salonów Thomasa Cooka i platformę sprzedażową ...

TUI Group: Wszystko idzie zgodnie z planem

Program zimowy sprzedał się w 97 procentach, a oferta letnia rozeszła się już niemal ...