Jechałeś koleją? Muzeum zwiedzisz taniej

Pixabay

Od lipca podróżni, którzy wybiorą się na wycieczkę Kolejami Śląskimi do Katowic, będą mogli kupić bilet do Muzeum Śląskiego z 20-procentową zniżką

Szczegóły współpracy Kolei Śląskich i Muzeum Śląskiego przedstawiono podczas konferencji. – Bardzo cieszy mnie, jako marszałka województwa śląskiego, że dwie instytucje (których organizatorem jest samorząd woj. śląskiego – red.) potrafią się dogadywać i coś pozytywnego robić z korzyścią dla jednej i drugiej strony, a najbardziej z korzyścią dla mieszkańców – mówił marszałek Wojciech Saługa.

– To wspólna oferta, która będzie jednocześnie zachęcała do podróży koleją jako ekologicznym środkiem transportu, a z drugiej strony zachęcała do skorzystania ze wspaniałej oferty Muzeum Śląskiego, które jest jedną z czołowych jednostek w skali kraju – podkreślił prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges.

Dyrektor Muzeum Śląskiego Alicja Knast wyraziła nadzieję, że propozycja zostanie pozytywnie przyjęta przez mieszkańców regionu. – Zobaczymy, jak rynek zareaguje na naszą ofertę, ale jestem głęboko przekonana, że te rodziny, które liczą grosz do grosza, skorzystają z tego; że będą czuły się zachęcone lub zmobilizowane do tego, żeby zobaczyć Muzeum Śląskie. Od otwarcia nowej siedziby przyjęliśmy ponad pół miliona osób, ale to oznacza, że jeszcze kilka milionów w regionie nie widziało muzeum – mówiła Knast.

Dodała, że oferta ma zachęcić do zwiedzenia placówki szczególnie osoby z dalszych zakątków województwa, w tym organizatorów półkolonii dla dzieci i młodzieży.

Promocyjne bilety będzie mógł kupić każdy, kto okaże kasjerowi w muzeum w danym dniu bilet (jednorazowy lub okresowy; również w wersji elektronicznej) na pociąg Kolei Śląskich, którego relacja obejmuje stację Katowice. Oferta ważna jest od 1 lipca do 30 września.

Ponadto w wakacje Koleje Śląskie, które przewożą ponad 16 mln pasażerów rocznie, przygotowały dla podróżnych ofertę turystyczną. Jak mówił prezes Dinges będą to wyjazdy w Beskid Śląski, Żywiecki, na Śląska Cieszyński i do Czech. – Nie będą to specjalne pociągi, ale rejsowe, natomiast na końcu, przy stacji docelowej będzie czekał przewodnik, który zabierze grupę na ciekawy szlak górski czy na zwiedzanie. Oczywiście trzeba kupić bilet na przejazd pociągiem, ale późniejsze zwiedzanie jest bezpłatne – mówił prezes.

Dodał, że szczegółowy rozkład tych pociągów i zwiedzania będzie podany niebawem.

Kolejną propozycją Kolei Śląskich będą kursy do Zakopanego w długi, sierpniowy weekend. Będzie to już trzecia tego typu akcja. Jak mówił prezes, jedną z modyfikacji jest wydłużenie czasu między przyjazdem pociągu do Zakopanego a jego odjazdem do ponad sześciu godzin. – Zainteresowanie kursami na początku i końcu weekendu jest spore, a teraz chcemy zobaczyć, jak to będzie z zainteresowaniem jednodniowym i być może w przyszłym roku będziemy organizować to połącznie bardziej regularnie – mówił Dinges.

Muzeum Śląskie też przygotowało bogatą wakacyjną ofertę. Obejmuje ona m.in. spotkania, pokazy filmowe, półkolonie, warsztaty, plenery malarskie. Ich uczestnicy dowiedzą się m.in. kim są „mieszkańcy” Galerii sztuki polskiej, jak wykonywane są autoportrety i co mówią o przedstawionych osobach.

Chętni przygód będą też mogli zwiedzić interaktywną wystawę edukacyjną dla dzieci i dorosłych „Na tropie Tomka”, która inspirowana jest cyklem powieści Alfreda Szklarskiego o Tomku Wilmowskim. Niezbędnym wyposażeniem zwiedzających tę nową przestrzeń są plecak, lupa i mapa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turcja chce więcej turystów kwalifikowanych

Więcej pieniędzy na promocję i lepsze wykorzystanie nowoczesnych form reklamy – zapowiada minister turystyki ...

Hotele po Neckermannie na Majorce już sprzedane

Hotelarzom z Majorki udało się sprzedać wszystkie 400 tysięcy miejsc zakontraktowanych na przyszły sezon ...

Hiszpańscy hotelarze spokojnie o sytuacji Cooka

Hiszpańskie organizacje hotelarskie, szczególnie na Wyspach Kanaryjskich i Balearach, z uwagą przyglądają się sytuacji ...

POT ma czterech stuprocentowych dyrektorów ZOPOT-ów

Menedżerowie od marketingu, specjalistka od relacji polsko-chińskich i dyplomacji kulturalnej i przedsiębiorca turystyczny – ...

Więcej pasażerów samolotów w Krakowie

W lipcu krakowskie lotnisko obsłużyło 553,2 tysiąca pasażerów, o 13 procent więcej niż w ...

Waszczykowski otworzy polski konsulat w Teksasie

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski podczas rozpoczętej w piątek wizyty w USA otworzy konsulat ...