Teneryfa i Rzym najpopularniejsze we Wrocławiu

Pixabay

W lutym Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 189 tysięcy pasażerów. To o 6,8 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza loty na południe Europy – na Teneryfę, do Rzymu i do Lizbony

W lutym wrocławskie lotnisko odnotowało wzrost we wszystkich kluczowych segmentach ruchu. Popularnością cieszyły się międzynarodowe połączenia niskokosztowe (wzrost o 23,7 procent), a także loty do największych europejskich portów przesiadkowych (14,8 procent). Więcej osób skorzystało również z wypoczynku z biurem podróży (137,1 procent).

Tanio na południe

Luty przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z połączeń niskokosztowych na południe Europy. Jest to widoczne zwłaszcza w średnich wypełnieniach samolotów latających do Hiszpanii, Włoch czy Portugalii. Do najpopularniejszych kierunków należały: Teneryfa (średnie wypełnienie 95,4 procent), Rzym (92,6 procent) i Lizbona (91,1 procent) z siatki połączeń Ryanaira. Wśród tanich połączeń cały czas dużą popularnością cieszą się loty na Wyspy Brytyjskie. W lutym wypełnienie samolotów lecących do Dublina wyniosło średnio 94,8 procent, Liverpoolu – 92,6 procent, a East Midlands – 92,5 procent.

Linie Wizz Air ogłosiły, że w sezonie letnim polecą do Bari, Porto, Kutaisi, Bazylei Miluza i Göteborga. Ryanair uruchomi z kolei loty do Aten, Faro i Podgoricy.

Biznes na plusie

Lotnisko podaje, że wzrosło też zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych. W lutym do najpopularniejszych połączeń należał Frankfurt nad Manem (Lufthansa), Tel Awiw (LOT) i Zurych (zimowa nowość debiutujących we Wrocławiu linii SWISS).

Od maja Air France zabierze pasażerów z Wrocławia na główne lotnisko w Paryżu im. Charles’a de Gaulle’a. – To będzie najważniejsza nowość tego roku – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Skorzystamy z bogatej możliwości przesiadek na inne połączenia krajowe na głównym paryskim lotnisku, a także z usługi podróży kombinowanej, czyli na przykład pociągiem TGV do innych francuskich miast. Poza tym siatka Air France, obejmująca największe lotniska świata, pozwala korzystać z dużej liczby rejsów do Ameryki czy Azji – dodaje.

W nowym sezonie z wrocławskiego lotniska można też polecież do Stuttgartu. Połączenie będzie realizowane cztery razy w tygodniu przez należące do grupy Lufthansa linie Eurowings. Z kolei z końcem marca przewoźnik zwiększy również częstotliwość rejsów do Düsseldorfu, dokąd poleci codziennie (oprócz sobót).

Z danych lotniska wynika, że w lutym podróżni bardzo chętnie korzystali też z ofert biur podróży. Pasażerów było prawie 6 tysięcy. To o 137 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Czarterowe lato ruszy pod koniec marca. Nowościami będą Tivat, Ateny, Izmir i Dżerba.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Samolot wylądował w trawie. 17 rannych

W Mjanmie 17 osób zostało rannych, kiedy podczas lądowania samolot wypadł się z pasa ...

Węgrzy konsolidują polskie portale z noclegami

Spanie.pl, Nocleg.pl i Noclegi.pl od dziś są jedną platformą rezerwacyjną pod nazwą Noclegi.pl. Za ...

EasyJet połączy Lublin z Mediolanem

Jesienią lublinianie będą mogli polecieć bezpośrednio do Mediolanu. Będzie to piętnasta trasa oferowana przez ...

W czerwcu lotnisko w Modlinie urosło o 9 procent

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin obsłużył w czerwcu rekordowe 297,3 tysiąca pasażerów – o 8,9 ...

Chiny – katastrofa autokaru w prowincji Shaanxi

Co najmniej 36 ludzi zginęło, w tym dwoje dzieci, a 13 zostało rannych w ...

Dubrownik chce zakazać restauracji na chodnikach

Chorwackie miasto ma problem – stało się jeszcze popularniejsze po tym jak wystąpiło jako ...