Teneryfa i Rzym najpopularniejsze we Wrocławiu

Pixabay

W lutym Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 189 tysięcy pasażerów. To o 6,8 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza loty na południe Europy – na Teneryfę, do Rzymu i do Lizbony

W lutym wrocławskie lotnisko odnotowało wzrost we wszystkich kluczowych segmentach ruchu. Popularnością cieszyły się międzynarodowe połączenia niskokosztowe (wzrost o 23,7 procent), a także loty do największych europejskich portów przesiadkowych (14,8 procent). Więcej osób skorzystało również z wypoczynku z biurem podróży (137,1 procent).

Tanio na południe

Luty przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z połączeń niskokosztowych na południe Europy. Jest to widoczne zwłaszcza w średnich wypełnieniach samolotów latających do Hiszpanii, Włoch czy Portugalii. Do najpopularniejszych kierunków należały: Teneryfa (średnie wypełnienie 95,4 procent), Rzym (92,6 procent) i Lizbona (91,1 procent) z siatki połączeń Ryanaira. Wśród tanich połączeń cały czas dużą popularnością cieszą się loty na Wyspy Brytyjskie. W lutym wypełnienie samolotów lecących do Dublina wyniosło średnio 94,8 procent, Liverpoolu – 92,6 procent, a East Midlands – 92,5 procent.

Linie Wizz Air ogłosiły, że w sezonie letnim polecą do Bari, Porto, Kutaisi, Bazylei Miluza i Göteborga. Ryanair uruchomi z kolei loty do Aten, Faro i Podgoricy.

Biznes na plusie

Lotnisko podaje, że wzrosło też zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych. W lutym do najpopularniejszych połączeń należał Frankfurt nad Manem (Lufthansa), Tel Awiw (LOT) i Zurych (zimowa nowość debiutujących we Wrocławiu linii SWISS).

Od maja Air France zabierze pasażerów z Wrocławia na główne lotnisko w Paryżu im. Charles’a de Gaulle’a. – To będzie najważniejsza nowość tego roku – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Skorzystamy z bogatej możliwości przesiadek na inne połączenia krajowe na głównym paryskim lotnisku, a także z usługi podróży kombinowanej, czyli na przykład pociągiem TGV do innych francuskich miast. Poza tym siatka Air France, obejmująca największe lotniska świata, pozwala korzystać z dużej liczby rejsów do Ameryki czy Azji – dodaje.

W nowym sezonie z wrocławskiego lotniska można też polecież do Stuttgartu. Połączenie będzie realizowane cztery razy w tygodniu przez należące do grupy Lufthansa linie Eurowings. Z kolei z końcem marca przewoźnik zwiększy również częstotliwość rejsów do Düsseldorfu, dokąd poleci codziennie (oprócz sobót).

Z danych lotniska wynika, że w lutym podróżni bardzo chętnie korzystali też z ofert biur podróży. Pasażerów było prawie 6 tysięcy. To o 137 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Czarterowe lato ruszy pod koniec marca. Nowościami będą Tivat, Ateny, Izmir i Dżerba.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air otwiera bazy w Dortmundzie i Petersburgu

Węgierski przewoźnik ogłosił dziś otwarcie w Dortmundzie swojej 32 bazy. W sierpniu umieści w ...

FTI daje prowizję za wybór miejsca w czarterze

Niemiecki touroperator FTI pozwala agentom rezerwować dla klientów konkretne miejsca w wyczarterowanych samolotach. I ...

Mieszkańcy hawajskiej wyspy nie chcą turystów

Tubylcy utworzyli żywy łańcuch i zablokowali wjazd około 50 turystów do Parku Stanowego Ha’ena ...

Turysta w Polsce droższy niż w Grecji

Australia, Luksemburg i Liban to kraje, w których turyści wydają najwięcej pieniędzy. Polska znalazła ...

Wenecja – obiad za 500 euro oburzył turystów

Troje turystów z Wielkiej Brytanii napisało list protestacyjny do burmistrza Wenecji, informując go o ...

AccorInvest dostał zgodę na przejęcie Orbisu

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie przez AccorInvest kontroli nad Orbisem, co było warunkiem ...