Teneryfa i Rzym najpopularniejsze we Wrocławiu

Pixabay

W lutym Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 189 tysięcy pasażerów. To o 6,8 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza loty na południe Europy – na Teneryfę, do Rzymu i do Lizbony

W lutym wrocławskie lotnisko odnotowało wzrost we wszystkich kluczowych segmentach ruchu. Popularnością cieszyły się międzynarodowe połączenia niskokosztowe (wzrost o 23,7 procent), a także loty do największych europejskich portów przesiadkowych (14,8 procent). Więcej osób skorzystało również z wypoczynku z biurem podróży (137,1 procent).

Tanio na południe

Luty przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z połączeń niskokosztowych na południe Europy. Jest to widoczne zwłaszcza w średnich wypełnieniach samolotów latających do Hiszpanii, Włoch czy Portugalii. Do najpopularniejszych kierunków należały: Teneryfa (średnie wypełnienie 95,4 procent), Rzym (92,6 procent) i Lizbona (91,1 procent) z siatki połączeń Ryanaira. Wśród tanich połączeń cały czas dużą popularnością cieszą się loty na Wyspy Brytyjskie. W lutym wypełnienie samolotów lecących do Dublina wyniosło średnio 94,8 procent, Liverpoolu – 92,6 procent, a East Midlands – 92,5 procent.

Linie Wizz Air ogłosiły, że w sezonie letnim polecą do Bari, Porto, Kutaisi, Bazylei Miluza i Göteborga. Ryanair uruchomi z kolei loty do Aten, Faro i Podgoricy.

Biznes na plusie

Lotnisko podaje, że wzrosło też zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych. W lutym do najpopularniejszych połączeń należał Frankfurt nad Manem (Lufthansa), Tel Awiw (LOT) i Zurych (zimowa nowość debiutujących we Wrocławiu linii SWISS).

Od maja Air France zabierze pasażerów z Wrocławia na główne lotnisko w Paryżu im. Charles’a de Gaulle’a. – To będzie najważniejsza nowość tego roku – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Skorzystamy z bogatej możliwości przesiadek na inne połączenia krajowe na głównym paryskim lotnisku, a także z usługi podróży kombinowanej, czyli na przykład pociągiem TGV do innych francuskich miast. Poza tym siatka Air France, obejmująca największe lotniska świata, pozwala korzystać z dużej liczby rejsów do Ameryki czy Azji – dodaje.

W nowym sezonie z wrocławskiego lotniska można też polecież do Stuttgartu. Połączenie będzie realizowane cztery razy w tygodniu przez należące do grupy Lufthansa linie Eurowings. Z kolei z końcem marca przewoźnik zwiększy również częstotliwość rejsów do Düsseldorfu, dokąd poleci codziennie (oprócz sobót).

Z danych lotniska wynika, że w lutym podróżni bardzo chętnie korzystali też z ofert biur podróży. Pasażerów było prawie 6 tysięcy. To o 137 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Czarterowe lato ruszy pod koniec marca. Nowościami będą Tivat, Ateny, Izmir i Dżerba.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wybierz punktualnego przewoźnika i oszczędź sobie kłopotów

Tego lata w Europie liczba zakłóconych lotów może przekroczyć 700 tysięcy, a problemy w ...

26 procent pasażerów więcej na Lotnisku Chopina

W maju warszawskie lotnisko obsłużyło 1,32 miliona pasażerów. To o 22 procent więcej niż ...

Grecja – rejestrowanie wynajmu krótkoterminowego opłacalne

Wprowadzenie rejestru mieszkań wynajmowanych na krótki czas opłacało się – twierdzi grecki Urząd do ...

Prezes Net Holiday: Z rodzinami nam po drodze

Do naszych hoteli, których większość mamy na wyłączność, przekonuje się coraz więcej rodzin. To ...

Lefkada

Wyspy Jońskie mają plan zrównoważonego rozwoju

Wyspy Jońskie to kolejny grecki region objęty pilotażowym programem zrównoważonego rozwoju. Wcześniej takie projekty ...

Green Velo przyciąga uwagę Ukraińców

Kolejki do kina 5D, które prezentowało filmy o Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo, zaczynały ...