Small Planet zarobi na dużych walizkach i nartach

Filip Frydrykiewicz

Niemiecki oddział Small Planet Airlines chce, żeby pasażerowie mogli niemal do ostatniej chwili dokupić do przelotu usługę dodatkową. W realizacji tych planów przewoźnikowi pomoże firma Paxport

Paxport to partner IATA, który pomaga stowarzyszeniu rozwijać system dystrybucji NDC, alternatywny dla typowych GDS-ów. Dzięki niemu przewoźnicy mogą dotrzeć do szerokiego grona klientów z ofertą usług dodatkowych. Ostatnio współpracę z firmą nawiązała niemiecka spółka Small Planet Airlines – informuje portal Aerosieger.

Linia będzie sprzedawać za pośrednictwem Paxportu m.in. usługę wyboru miejsce na pokładzie samolotu oraz rezerwacji przewozu dodatkowego bagażu i sprzętu sportowego. Będzie też korzystać z systemu PaxManagement-Services, który umożliwia zarządzanie konsolidacją, planowaniem i danymi pasażerskimi, przekazywaniem ich do agentów handlingowych i odpowiednich władz.

Paxport łączy linie lotnicze, sprzedawców i usługodawców z pasażerami poprzez wielokanałową platformę. W jej ramach funkcjonuje m.in. sklep internetowy. Firmy mogą też korzystać z bezpiecznej formy przyjmowania płatności, usług zarządzania sprzedażą i wykorzystania miejsc. Platforma pozwala również na dynamiczne kształtowanie cen i korzystanie z nowych programów marketingowych, ułatwiających dopasowanie ofert do potrzeb podróżnego.

Poza liniami lotniczymi z usług Paxportu chętnie korzystają touroperatorzy. Jak informuje sam Paxport, przeciętnie po kilku miesiącach od podłączenia do programu obroty posługujących się nim firm rosną od 5 do 10 procent, a w przypadku touroperatorów – nawet o 30 procent. Przedsiębiorstwo, które zostało założone w 1994 roku, zatrudnia 90 pracowników i obsługuje ponad 80 linii lotniczych i 250 sprzedawców w Europie.

W sezonie letnim 2018 roku flota Small Planet Airlines urośnie w Niemczech do 10 samolotów. Zwiększy się też liczba baz – do obecnych w Padeborn, Hanowerze, Amsterdamie i Hurgadzie dołączą Düsseldorf, Kolonia, Lipsk i Hamburg. Łącznie pasażerowie polecą na wakacje z 25 niemieckich lotnisk, głównie do krajów basenu Morza Śródziemnego, na Wyspy Kanaryjskie i do Egiptu.

Mogą Ci się również spodobać

Greckie lotniska w niemieckich rękach

Niemiecka firma Fraport wydzierżawiła na 40 lat 14 greckich lotnisk. Zapłaci za to 1,2 ...

DER Touristik poprawia wyniki

6,5 miliarda euro wyniósł w 2017 roku skumulowany obrót grupy spółek DER Touristik. Choć ...

Niemieccy touroperatorzy rosną w siłę

W zeszłym roku w Niemczech średniej wielkości biura podróży rosły jednocyfrowo, choć było kilka ...

Osiem regionalnych kolei na jednym bilecie

Od dzisiaj w sprzedaży dostępny jest wspólny bilet ośmiu regionalnych przewoźników kolejowych. Imienny bilet ...

Pokoje dla turystów pod nadzorem

Wynajmujący mieszkania turystom będą rejestrowani i kontrolowani. Rząd chce walczyć z szarą strefą w ...

Turystyka wraca do gospodarki

Potwierdzają się informacje Turystyki.rp.pl, że turystyka jako dział gospodarki, znajdzie się w nowym rządzie ...