Wizz Air zakłada bazę w Krakowie

materiały prasowe

Dwa airbusy A321 będą stanowiły bazę Wizz Aira na lotnisku w Krakowie. Pierwszy przyleci w maju, a drugi we wrześniu 2019 roku. Dzięki temu przewoźnik uruchomi 12 połączeń z tego miasta

Kraków będzie 26. bazą Wizz Aira i najnowszą w Polsce po Warszawie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu. A321 będą latać do: Londynu, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katanii, Larnaki, Charkowa, Oslo i Kutaisi.

W związku z nową inwestycją Wizz Air zapowiada, że będzie rekrutował w styczniu załogi do nowej bazy. Jak mówił podczas konferencji prasowej w Balicach wiceprezes Wizz Aira Stephen Jones przewoźnik zatrudni w Krakowie 80 osób.

– Dzisiejsze wydarzenie podkreśla nasze zaangażowanie w działalność w Polsce, będącej naszym pierwszym rynkiem, na którym rozpoczęliśmy operacje w 2004 roku – mówił Jones. – Wybraliśmy Kraków, ponieważ widzimy zapotrzebowanie na podróżowanie w Małopolsce. Jednocześnie dostrzegamy potencjał w popularności Krakowa zarówno jako kierunku turystycznego jak i w dynamicznym rozwoju miasta w kontekście centrum biznesowego.

– Efektem wieloaspektowych negocjacji, konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju zdywersyfikowanej siatki połączeń na krakowskim lotnisku jest oferta Wizz Aira – wyjaśniał Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. – Liczymy, że będzie interesująca dla pasażerów i wpłynie pozytywnie na lokalny rynek pracy. Z 12 kierunków oferowanych przez Wizz Aira, aż 10 to nowości na krakowskim lotnisku. Oczekiwane przez naszych pasażerów bezpośrednie połączenie do Gruzji lub loty do Nicei we Francji, Katanii i Bari we Włoszech oraz Larnaki na Cyprze to tylko kilka z nich. Nowe połączenia zainteresują także Małopolan, którzy również wybierają wypoczynek zorganizowany. Współpraca Wizz Air z touroperatorami oraz biurami podróży wzmacnia także tę ofertę Kraków Airport.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Firmy autokarowe apelują o pomoc – mają sześć postulatów

Bez pomocy państwa autokary przewożące turystów znikną z rynku – alarmuje branża turystyczna i ...

Urodziny tureckiego giganta turystycznego – OTI Holding

– W Polsce działamy agresywnie, bo to duży i stabilny rynek. Szkoda tylko jeszcze, ...

Środek odkażający przyczyną śmierci turystów?

Pokój sąsiadujący z tym, w którym mieszkali brytyjscy turyści, którzy nagle zmarli w Hurghadzie, ...

Kompas Wakacyjny 2017: Marokański Iberostar bezkonkurencyjny

Z 77 hoteli w Turcji i Maroku najlepszy okazał się Iberostar Founty Beach z ...

Enter Air rośnie, zarabia, wymienia flotę

Największy polski przewoźnik czarterowy, linia lotnicza Enter Air, przewiozła w zeszłym roku 1,16 miliona ...

Berlin pozwoli wynajmować mieszkania turystom

Ponad 26 tysięcy lokali jest obecnie dostępnych w Berlinie za pośrednictwem serwisu Airbnb, choć ...