Flixbus: 4 miliony pasażerów i 80 nowych miast

materiały prasowe

Dwa razy więcej przewoźników partnerskich, o 50 procent większa siatka połączeń – to plany Flixbusa na przyszły rok

W pierwszym roku FlixBusa na polskim rynku przewoźnik przewiózł wraz z liniami partnerskimi 4 miliony pasażerów. Siatkę połączeń rozszerzył o 80 miast. Oferta operatora liczy obecnie prawie 60 linii i 120 destynacji – podaje firma z okazji pierwszej rocznicy swojej działalności na polskim rynku.

– Udało nam się zrealizować większość planów, a trzeba przyznać, że były one dość ambitne – wyjaśnia dyrektor FlixBusa Polska Michał Leman, cytowany w komunikacie. – Zgodnie z zapowiedziami, siatka FlixBusa objęła zarówno duże miasta, jak i mniejsze, dotychczas słabo skomunikowane. Liczy teraz około 40 miast w Polsce z liczą mieszkańców mniejszą niż poniżej 80 tysięcy.

Od grudnia 2017 roku FlixBus przewiózł 4 miliony pasażerów, z czego 56 procent stanowiły kobiety, a 44 procent mężczyźni. Największą grupę stanowiły osoby w wieku 26-34 lata (31 procent). Trzy czwarte pasażerów oceniło podróż pozytywnie, a co piąty podróżujący skorzystał również z połączeń przesiadkowych.

Najczęściej pasażerowie wybierali w Polsce kursy do Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Rzeszowa, Katowic i Łodzi. A z zagranicznych najchętniej jechali do Berlina, Pragi i Budapesztu.

„Z nowych miast, które zostały włączone do siatki w tym roku, hitami okazały się kierunki uzdrowiskowe, w tym przede wszystkim Ciechocinek, kierunki nadmorskie, takie jak Krynica Morska, a także nowe kierunki zagraniczne, w tym zwłaszcza Amsterdam” – podaje przewoźnik.

W 2018 roku FlixBus pracował również nad wprowadzaniem udogodnień dla pasażerów, w tym przede wszystkim systemu rezerwowania miejsc. Obecnie system obejmujący wybrane miejsca jest dostępny we wszystkich autobusach. Za kilka miesięcy rezerwacja miejsc ma być możliwa także przez aplikację.

Połączenia FlixBusa w 2018 roku realizowało 18 polskich firm autobusowych, dysponujących flotą ponad 160 autobusów w zielonych barwach i zatrudniających ponad 670 kierowców.

Średni rocznik autobusów we flocie FlixBusa to 2014. W tym roku jego autokary pokonają ponad 33 miliony kilometrów, zużywając około 8 milionów litrów paliwa.

Obecnie zespół FlixBusa w Polsce przygotowuje się już do uruchomienia siatki połączeń na rok 2019, którą planuje zwiększyć o ok. 50 procent, uwzględniając kolejne miasta i regiony w Polsce. Trwają już negocjacje z nowymi partnerami, a ich liczba wzrośnie dwukrotnie.

Już niebawem pasażerowie będą mogli także korzystać z systemu rozrywki pokładowej, który jest w fazie instalacji i programowania. Finalizowane są również prace nad wprowadzeniem możliwości zakupu biletów na pokładzie autobusu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Travelplanet: Dużo więcej chętnych na wakacje 2019

O 35 procent rośnie sprzedaż wycieczek z biurami podróży na lato przyszłego roku w ...

Senat USA: Nie wolno wyrzucać ludzi z samolotów

Amerykański Senat przyjął ustawę, która między innymi nakazuje Federalnemu Urzędowi do spraw Lotnictwa, określenie ...

Emilewicz potwierdza 180 dni na zwroty

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz potwierdziła podczas konferencji prasowej, że w projekcie specustawy znajduje się ...

Więcej lotów z Krakowa do Amsterdamu

KLM zwiększa liczbę rejsów z Krakowa do Amsterdamu z trzech do czterech dziennie. Dodatkowy, ...

26 procent pasażerów więcej na Lotnisku Chopina

W maju warszawskie lotnisko obsłużyło 1,32 miliona pasażerów. To o 22 procent więcej niż ...

Konkurs na prezesa POT – dziś odwołanie, dziś poszukiwanie

Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii ogłosił dzisiaj konkurs na prezesa Polskiej Organizacji ...