Na ferie koleją do samego Zakopanego

Fotorzepa, Jakub Mielnik Jakub Mielnik

Od 9 grudnia będzie można przejechać do Zakopanego bez przesiadania się do komunikacji zastępczej między Skawiną a Suchą Beskidzką i z Krakowa do Zakopanego, mimo że te odcinki są jeszcze modernizowane

Jak informuje PKP PLK pociągi wrócą na tory na trzy miesiące. Chodzi o ułatwienie pasażerom dojazdu na ferie zimowe w góry.

Przebudowano tory i sieć trakcyjną na szlaku Skawina – Radziszów – Leńcze – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. „Podróżni zyskali lepszą obsługę na stacji Radziszów oraz na przystanku w Podolanach. Wcześniejsze prace zapewniły wygodniejszy dostęp do pociągów na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona oraz na przystankach Rzozów, Wola Radziszowska i Przytkowice. Zmodernizowane stacje i przystanki są dostosowane dla potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Ułatwienia w komunikacji stanowią pochylnie, odpowiednie oznakowania i ścieżki naprowadzające” – czytamy w komunikacie PLK.

Spółka podaje też, że „od 9 grudnia bezpieczniej będzie na 7 skrzyżowaniach dróg z torami w Podolanach, Leńczach i Kalwarii Zebrzydowskiej. Nowe urządzenia samoczynnej sygnalizacji zapewnią lepsze ostrzeganie przed nadjeżdżającym pociągiem. Wymiana płyt na przejazdach umożliwi także płynny ruch aut i sprawniejsze przekraczanie torów”.

Inwestycja na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – wartości 192 mln złotych jest częścią większego projektu za ponad 930 mln złotych. Zakończenie całego projektu planowane jest do 2023 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy warszawski hotel Grupy Intercontinental

Hotel Indigo Warsaw, nowy warszawski obiekt sieci Intercontintental Hotels Group (IHG), jest już otwarty ...

Bydgoski Orzeł dołącza do sieci Focus

Z początkiem kwietnia polska sieć Focus Hotels, należąca do grupy kapitałowej Immobile, przejęła zarządzanie ...

Enter Air zawrócił do Warszawy

Z przyczyn technicznych samolot czarterowej linii lotniczej Enter Air lecący z Warszawy na Wyspy ...

Słowacja cofa poluzowanie. „Przepraszamy za błędne stwierdzenie”

Zaledwie kilkanaście godzin żyła informacja o poluzowaniu przez Słowację warunków przekraczania granicy. Wczoraj wieczorem ...

Jest uchwała – rząd przyznał gminom górskim miliard złotych

Rząd przyjął uchwałę, na podstawie której będzie mógł wesprzeć ponad 200 gmin położonych w ...

Kraków Airport: Czerwiec na plusie

W czerwcu krakowskie lotnisko obsłużyło prawie 750 tysięcy pasażerów – to o jedną czwartą ...