Baltona zaświeci diodami na Lotnisku Chopina

Materiały promocyjne

Do końca tego roku dziesięć, a do wiosny 2019 roku czternaście sklepów otworzy na Lotnisku Chopina w Warszawie Baltona

Jak informuje spółka, szybko adaptuje lokale po przednich najemcach. Między innymi wymieniała stropy i wprowadzała zmiany konieczne ze względu na układ pomieszczeń jak i na poprowadzenie niezbędnej infrastruktury. Materiały wykończeniowe Baltona sprowadza m.in. z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Francji, a nawet ze Stanów Zjednoczonych, bo jak tłumaczy, chodzi zarówno o estetykę jak i o kwestie bezpieczeństwa.

W nowych lokalach położono już siedem kilometrów listew diodowych i ponad 40 kilometrów kabli sygnałowych, które będą sterowały całą instalacją. W sklepach będzie 76 metrów kwadratowych ekranów, 1500 lamp i 300 tysięcy diod. Sufit w największym lokalu będzie się składał z 1500 elementów dekoracyjnych, gdzie oświetlenie będzie zintegrowane z treścią wyświetlaną na ekranach – czytamy w opisie Baltony.

– Współpracujemy z projektantami, architektami, ekipami wykonawczymi, wyspecjalizowanymi w pracy przy tego typu obiektach – mówi cytowany w komunikacie prezes spółki Piotr Kazimierski. – A znaczna część osób zaangażowanych w modernizację dobrze zna Lotnisko Chopina i jego specyfikę.

W sumie Baltona będzie operatorem czterech sklepów Duty Free, „oferujących pasażerom szeroki wybór produktów, począwszy od perfum i kosmetyków, poprzez alkohole i słodycze”. Będą też trzy butiki, w tym w strefie Non-Schengen, z ubraniami „zarówno znanych światowych marek, jak i najlepszych rodzimych projektantów”.

W siedmiu sklepach typu convenience pasażerowie zaopatrzą się m.in. w gazety, książki i pamiątki z Polski. „Koncept, który zasługuje na szczególną uwagę to +Spirit of Poland+, na półkach którego pasażerowie znajdą polskie produkty, w tym alkohole, słodycze, regionalne specjały czy wyroby z małych, rodzinnych manufaktur” – czytamy.

Baltona przekazała, że największy sklep Duty Free zostanie oddany pasażerom w drugiej połowie stycznia, a uroczyste otwarcie podsumowujące całość inwestycji planowane jest na wiosnę 2019 roku.

Czytaj: „PPL: Nie boimy się sądu w sprawie handlu na lotnisku Chopina”.

W maju tego roku Baltona podpisała z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze, zarządzającym Lotniskiem Chopina, umowę najmu obejmującą 14 lokali handlowych o łącznej powierzchni niemal 3000 metrów kwadratowych, znajdujących się w obu terminalach portu.

Remont spółka rozpoczęła w połowie lipca, a pierwsze sklepy – dwa lokale tymczasowe – zostały oddane pasażerom pod koniec sierpnia. Od tego czasu firma otworzyła siedem sklepów, a kolejne otwarcie planuje jeszcze w grudniu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Booking.com wie czego trzeba turystom w 2019 roku

Autentyzm odwiedzanych miejsc, otwartość na inne kultury, poszanowanie dla środowiska naturalnego i praw ludzi, ...

Jesień w Fatimie należy do Polaków

Do grudnia do Fatimy, gdzie dobiega końca rok jubileuszu stulecia objawień maryjnych, przybędzie rekordowa ...

Duet Skisun przekonuje do siebie agentów turystycznych

– Ski to ja, a sun to Krzysztof – tak żartobliwie przedstawiała swoje biuro ...

Katar nie żałuje miliardów na przygotowania do mundialu

Katar wydaje tygodniowo na przygotowanie infrastruktury na piłkarskie mistrzostwa świata w 2022 roku 500 ...

Morawiecki: Centralne lotnisko naszą Gdynią

Stworzenie w Polsce najnowocześniejszego systemu transportu w Europie, którego elementem ma być Centralny Port ...

Dwie nowe trasy Wizz Aira z Katowic

Węgierski przewoźnik uruchamia dwa nowe połączenia z Katowic – do Santander w Hiszpanii i ...