Enter Air: Mamy nowy kontrakt z Itaką

materiały prasowe

Enter Air podpisał z Itaką dwuletnią umowę o współpracy. Jej szacunkowa wartość w pierwszym roku wynosi 75 milionów dolarów, czyli 279,3 miliona złotych

Umowa czarteru dotyczy sprzedaży miejsc w samolotach wraz załogą. Na jej podstawie Enter Air zapewni touroperatorowi usługi lotniczego przewozu osób i bagażu. Ostateczna ich wartość może różnić się od podanych szacunków. Rozliczenia będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych.

– Z Itaką współpracujemy nieprzerwanie od 5 lat – mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu Enter Aira. – Tegoroczny kontrakt jest o około 11 procent większy od umowy kończącej się w kwietniu 2019 roku. Nowa umowa została podpisana na kolejne dwa lata. W pierwszym roku, tj. w sezonie Lato 2019 – Zima 2019/2020 planujemy wykonać z Itaką wspólny program turystyczny o wartości około 75 mln dolarów, ale mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijała, co zaowocuje zwiększeniem usług w roku następnym – dodaje.

To kolejna umowa zawarta przez Enter Aira z największymi touroperatorami na najbliższe sezony. W grudniu 2018 r. podpisała aneks do umowy z TUI Poland na usługi wartości 129,9 mln dolarów (ok. 491,8 mln złotych) i z Rainbow o szacunkowej wartości 45,1 mln dolarów (ok. 171,1 mln złotych).

Wcześniej przewoźnik zawarł też umowę z Coral Travel Poland na sezon Zima 2018, Lato 2019 oraz Zima 2019/2020. Szacunkowa wartość tej umowy wynosi ponad 27,3 mln dolarów (ok. 100,6 mln złotych).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT zapowiada 70 kierunków na ten rok

Z LOT-em będzie można polecieć do większej liczby portów w Niemczech, Francji i Hiszpanii, ...

Itaka ze Złotym Godłem

Biuro podróży Itaka odebrało złote godło badania „Konsumencki Lider Jakości 2020” organizowanego przez magazyn ...

Bułgaria zmienia zasady finansowania promocji

32,7 miliona złotych przeznaczy w tym roku Bułgaria na promocję turystyki nad Morzem Czarnym. ...

Włochy – zniszczony hotel nielegalną inwestycją

Po katastrofie w Abruzji, gdzie ogromna lawina zniszczyła hotel, zasypując poszukiwanych obecnie 25 osób, ...

Sześć zimowych nowości Lufthansy

Ejlat, Agadir, Triest, Saloniki, Edynburg i Troms? – Lufthansa w zimowym rozkładzie z Frankfurtu ...

Ryanair zwiększa zakupy w Boeingu

Irlandzki przewoźnik skorzystał z tzw. opcji i zwiększył zamówienie na samoloty o dodatkowe 25 ...