W Balicach wyniki lutego lepsze niż przed rokiem

materiały prasowe

W lutym z usług krakowskiego lotniska skorzystało 518 tysięcy pasażerów, o 15 procent więcej niż rok temu w tym samym czasie

Łącznie w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2019 roku obsłużono w Balicach milion pasażerów, czyli o 137 tysięcy więcej niż przed rokiem.

– W ostatni weekend marca wchodzi w życie letni rozkład rejsów, bogata oferta połączeń – mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, cytowany w komunikacie lotniska. – Przed nami więc kolejny okres wytężonej pracy, a dla pasażerów szeroka oferta połączeń.

Od 25 lutego liniami lotniczymi LOT, dwa razy w tygodniu można polecieć do  Tel-Awiwu. LOT uruchomi także trasy do: Olsztyna, Bukaresztu i Dubrownika. Zwiększona zostanie też  częstotliwość, do trzech lotów tygodniowo, na trasie Kraków – Chicago.

W kwietniu Ryanair rozpocznie operowanie do: Bordeaux, Berlina (na lotnisko Tegel), Katanii, Hamburga, Kopenhagi, Szczecina, Bari, Rimini, Salonik i Zadaru. Od października  uruchomi natomiast trasę z Krakowa do Londynu Luton, a także do Palermo na Sycylii.

Od maja Kraków Airport stanie się bazą Wizz Aira. Pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z 12 połączeń tego przewoźnika, do Londynu, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katanii, Larnaki, Charkowa, Oslo i Kutaisi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Riwiera Turecka z nowym lotniskiem

Lotnisko Antalya-Zachód ma obsługiwać 5 milionów pasażerów rocznie. Pierwsze samoloty przyjmie już w 2021 ...

Almatur nagradza pracowitych i aktywnych

Biuro podróży Almatur już czwarty raz organizuje akcję „Zapracuj na swoje wakacje”. Oferuje do ...

Zakończono bezowocne poszukiwania MH370

o prawie trzech latach zakończono poszukiwania wraku samolotu Malaysia Airlines z 239 osobami na ...

OSAT: Agenci nie podpisujcie aneksów do umów z touroperatorami

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych wzywa swoich członków do niepodpisywania i nieodsyłania aneksów do umów ...

Niemiecki UOKiK ostrzega przed agentami turystycznymi

Niemiecki Urząd Ochrony Konsumenta ostrzega przed korzystaniem z usług biur agencyjnych. Uważa, że z ...

Więcej turystów planuje wakacje w Polsce

W pierwszym kwartale tego roku o ponad 30 procent wzrosła liczba wyszukiwań noclegów na ...