Rekordowe półrocze wrocławskiego lotniska

Materiały prasowe

Od stycznia do końca czerwca Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 1,6 miliona pasażerów – o 9,6 procent więcej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku. To najlepszy wynik w historii lotniska

Ponad 18-procentowy wzrost odnotowali przewoźnicy sieciowi – podaje Port Lotniczy Wrocław w komunikacie. – Podróżnych przyciągają zwłaszcza rejsy do największych portów przesiadkowych, co potwierdza sukces połączenia do Paryża, uruchomionego przez Air France przed rokiem – mówi dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław Jarosław Sztucki, cytowany w komunikacie. – Już widać, że bardzo dużą popularnością cieszy się nowe połączenie do Amsterdamu, uruchomione przez KLM na początku maja – dodaje.

Zobacz też: „Port Lotniczy Wrocław: Południe bije rekordy”.

Tanie linie przewiozły w pierwszym półroczu ponad milion pasażerów, czyli o prawie 7 procent więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Dużym powodzeniem cieszyły się zwłaszcza połączenia do Kijowa-Boryspola (Ryanair) i Charkowa (Wizz Air), uruchomione jesienią 2018 roku. Pasażerów przybyło także na innych trasach, przede wszystkim do Hiszpanii, Portugalii i Włoch, ale także do Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Paryża-Beauvais, Brukseli czy Eindhoven. – Samoloty wypełnione były niemal w 100 procentach, co oznacza, że oferta jest dobrze dobrana do oczekiwań podróżnych – mówi Jarosław Sztucki.

W „imponującym tempie” rośnie także ruch czarterowy. Od stycznia do końca czerwca z biurem podróży wyleciało na wakacje ponad 17 procent więcej podróżnych niż rok wcześniej. Turyści podróżowali najczęściej do kurortów na Riwierze Tureckiej i w Turcji Egejskiej, na greckie wyspy, do Hiszpanii i Bułgarii. Ofertę uzupełniają Egipt, Tunezja, Włochy (Sycylia), Albania, Madera i tegoroczna nowość – Algarve w Portugalii.

Z kolei na trasie krajowej – na warszawskie Lotnisko Chopina – LOT odnotował prawie 10-procentowy wzrost liczby pasażerów.

Czytaj też: „On Time – nowa restauracja na wrocławskim lotnisku”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Indonezja – zatonęły dwie wyspy. Mogą zniknąć jeszcze cztery

Dwie wyspy w prowincji Sumatra Południowa w Indonezji zostały pochłonięte przez morze w wyniku ...

Pasażer kolei z takimi prawami, jak pasażer samolotu

Większe odszkodowania za opóźnienia i większe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, a także miejsce ...

Hampton wkracza do Oświęcimia

Przy wjeździe do centrum Oświęcimia stanie trzygwiazdkowy hotel marki Hampton by Hilton. Dzisiaj wmurowano ...

Lotnisko Chopina: W czerwcu więcej pasażerów i nowe połączenia

W czerwcu warszawskie lotnisko obsłużyło 1,78 miliona pasażerów – o 2,4 procent więcej niż ...

Kopalnia w Wieliczce miała 1,7 miliona gości

Kopalnia Soli „Wieliczka” zamknęła rok 2017 rekordową liczbą 1,7 miliona turystów z ponad 200 ...

Niemcy – drony niebezpieczne dla samolotów

Mimo zaotrzenia prawa ciągle zdarza się, że nad niemieckimi lotniskami pojawiają się drony zagrażające ...