W sierpniu w Modlinie padły dwa rekordy

modlinairport.pl

W sierpniu lotnisko w Modlinie obsłużyło rekordową liczbę pasażerów – w skali miesiąca pierwszy raz przekroczyła ona 300 tysięcy. Padł również rekord dzienny – 11 310 podróżnych

303 133 – tyle wynosi od sierpnia rekord liczby pasażerów obsłużonych w ciągu miesiąca na lotnisku w Modlinie – podaje Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w komunikacie. To o 6,8 procent więcej niż w tym samym miesiącu rok temu. Jeszcze jeden rekord padł 22 sierpnia, kiedy podwarszawskie lotnisko obsłużyło 11 310 pasażerów – to najlepszy dzienny wynik w jego historii.

Do wzrostu ruchu znacząco przyczyniło się rozpoczęcie stałej współpracy z czterema touroperatorami: Itaką, TUI, Grecosem i Coralem. W sierpniu z Modlina do ośmiu miejsc, w tym do Hammametu w Tunezji, Antalyi w Turcji czy na Kefalonię i Kretę w Grecji, odleciały prawie 23 tysiące pasażerów czarterowych.

Czytaj także: „Czartery napędzają Modlin”.

Jak zapowiadają władze lotniska, w przyszłym roku letnia siatka połączeń będzie jeszcze większa. – Liczby mówią same za siebie. Z lotniska Warszawa-Modlin chce korzystać coraz więcej pasażerów – przekonuje p.o. prezesa lotniska Leszek Chorzewski, cytowany w komunikacie. – Po ośmiu miesiącach 2019 roku jest ich już prawie 2,9 miliona, czyli o ponad 109 tysięcy więcej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku – dodaje.

Zobacz też: „Lotnisko w Modlinie: Najlepszy lipiec w historii”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska na celowniku Madagaskaru

Europę Wschodnią traktujemy od tego roku priorytetowo – zapewniał przedstawiciel Narodowej Organizacji Turystycznej Madagaskaru, ...

Ceny wiz do Egiptu wzrosną ponad dwukrotnie

Cena wizy wjazdowej do Egiptu ma od 1 marca wzrosnąć z 25 do 60 ...

Wizz Air poleci z Gdańska do Bodo

W maju węgierski przewoźnik zacznie latać z Gdańska do norweskiego Bodo. Będzie to 146 ...

Śmierć turysty w zabytkowej bazylice

Śmiertelny wypadek zdarzył się w bazylice Świętego Krzyża we Florencji. Na turystę odwiedzającego świątynię ...

Neckermann: Styczeń z 40-procentowym wzrostem

Letnia oferta dobrze się sprzedaje. Liczba klientów, którzy wakacyjny wyjazd rezerwują na początku roku, ...

Egipt – autokar spadł z wiaduktu

Co najmniej 14 osób zginęło, a 42 zostały ranne w wypadku autokaru na północy ...