Linia lotnicza Nextjet ogłosiła bankructwo

ROL

Szwedzka agencja transportowa (Transportstyrelsen) odwołała licencję Nextjet w sierpniu ubiegłego roku ze względu na trudności finansowe spółki. Linia jednak była w stanie działać

Nextjet to szwedzka regionalna linia lotnicza stworzona w 2002 roku, która ogłosiła zakończenie swojej działalności w dniu 16 maja 2018 roku.

Wszystkie rejsy zostały odwołane. Obsługa klienta jest zamknięta, a pasażerowie posiadający bilety na przyszłe loty powinni skontaktować się z biurem podróży lub dostawcą karty kredytowej w celu złożenia wniosku o zwrot kosztów – podaje portal thelocal.se

– To rzecz godna ubolewania, że ??zarząd zmuszony jest do podjęcia tej decyzji, szczególnie w przypadku naszych pasażerów, którzy są bezpośrednio dotknięci problemem – mówi w oświadczeniu dyrektor generalny Nextjet, Magnus Ivarsson.

– Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby znaleźć rozwiązanie, ale niestety nie udało się. Zostanie wyznaczony likwidator, który zdecyduje o przyszłości firmy – dodaje.

Szwedzka agencja transportowa (Transportstyrelsen) odwołała licencję Nextjet w sierpniu ubiegłego roku ze względu na trudności finansowe spółki. Linia jednak była w stanie działać na mocy tymczasowego zezwolenia, a w październiku Administracja Transportu zatwierdziła nową licencję dla Nextjet – podaje portal Aerotime.aero.

Koszty finansowe kilku tras zostały wsparte przez Szwedzką Administrację Transportową. Według lokalnych mediów SVT, Nextjet ma dług w wysokości około 1,4 miliona euro (14 milionów koron szwedzkich).

Nextjet działał głównie na północy Szwecji, z sześcioma połączeniami w kierunku Finlandii, jednym w kierunku Norwegii i jednym w stronę Łotwy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Amerykanin, Niemiec, Chinka, Wietnamka…, czyli turysta w Paryżu

Fotoreporter agencji fotograficznej AFP stworzył galerię portretów zagranicznych turystów, odwiedzających Paryż. Wszystkich fotografował w ...

Nowy dyrektor hotelu lotniskowego w Krakowie

Kaja Wachowska, dotychczasowy kierownik sprzedaży i marketingu w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport, ...

PPL: Stop fałszywym alarmom

Dziś rusza kampania edukacyjna Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, która ma uwrażliwić odbiorców na problem ...

Tunezyjczycy protestują na ulicach

W Tunezji w antyrządowej demonstracji zginęła jedna osoba, a pięć zostało rannych. Do starć ...

FAA: Maxy mogą polecieć wcześniej

Szef amerykańskiego urzędu lotnictwa, FAA, Steve Dickson skontaktował się z przedstawicielami amerykańskich linii i ...

Rzecznik Praw Obywatelskich: Rząd nie miał prawa zakazać podróży

Ograniczenia wolności poruszania się po kraju i uczestniczenia w praktykach religijnych rząd wprowadził, nie ...