Coraz więcej pasażerów na dworcu autobusowym Warszawa Zachodnia

Fot. materiały prasowe

W 2019 roku główny warszawski dworzec autobusowy obsłużył rekordowe 3,3 miliona pasażerów, liczba odjazdów sięgnęła 135 tysięcy, a kursy obsługiwało 200 przewoźników.

Ponadto sprzedaż w biletomatach wzrosła w porównaniu z rokiem 2018 o 125 procent, a ze strefy kiss&ride, w której można bezpłatnie parkować przez 15 minut, skorzystało 170 tysięcy pojazdów – podaje w komunikacie podsumowującym miniony rok operator dworca, firma przewozowa Polonus.

– Ubiegły rok okazał się najlepszym w historii dworca – mówi cytowany w nim prezes Polonusa Maciej Acedański. Jak podkreśla, z roku na rok rośnie nie tylko liczba pasażerów, ale również firm transportowych. – Nasze wyniki potwierdzają, że jesteśmy głównym dworcem krajowym i międzynarodowym w stolicy oraz jednym z największych i najpopularniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce – dodaje Acedański.

CZYTAJ TEŻ: Polonus z rekordową liczbą pasażerów

Pomimo rosnącej popularności dworzec Warszawa Zachodnia jest miejscem wyjątkowo bezpiecznym – zapewnia jego zarządca. W ubiegłym roku nie odnotowano żadnego poważnego incydentu, który stanowiłby zagrożenie dla zdrowia osób z niego korzystających – czytamy w komunikacie.

Polonus obsługuje prawie 40 linii łączących główne miasta i ośrodki turystyczne w Polsce z Warszawą, jeździ także do Lwowa, Truskawca i Drohobycza na Ukrainie. Z jego usług korzysta ponad 4,5 miliona pasażerów rocznie.

CZYTAJ TAKŻE: Polonus z Gromadą będą się wspierać

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Świetne pierwsze półrocze turystyki w Grecji

O 19,1 procent wzrosła od stycznia do czerwca liczba turystów, którzy przyjechali w Grecji ...

Ryanair Rooms z lepszymi filtrami wyszukiwania

Irlandzka linia lotnicza wprowadziła nowe udogodnienia na swojej stronie Ryanair Rooms, oferującej pasażerom zakwaterowanie ...

Październik lepszy dla czterech gwiazdek

W październiku nocleg w hotelu kosztował średnio 251,26 złotego i był o 2,17 procent ...

Radom ma podbić świat, topiąc po drodze Modlin

W najbliższą środę Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze ma podpisać list intencyjny z władzami Radomia ...

Novaturas na plusie

W 2018 roku przychody Grupy Novaturas wyniosły prawie 182 miliony euro i były o ...

Ryanair stawia na Kraków

Ryanair chce pozostać największym przewoźnikiem w Polsce. Plany na ten rok to 11 milionów ...