FlixBus włącza do siatki kraje bałtyckie

Fot. materiały prasowe

Flix Bus uruchamia pięć regularnych linii, które połączą Tallinn, Rygę, Wilno i Kowno z Warszawą i Berlinem.

Pierwsze autobusy wyruszą w trasę 16 lipca – informuje FlixBus w komunikacie. – Bardzo się cieszymy, że po miesiącach przygotowań i mimo opóźnień związanych z pandemią możemy w końcu kontynuować nasze plany dotyczące Litwy, Łotwy i Estonii – mówi cytowany w nim dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie Michał Leman, który odpowiada również za rozwój spółki w krajach bałtyckich. – Naszym celem jest umożliwienie mieszkańcom krajów bałtyckich dostępu do całej europejskiej siatki połączeń FlixBusa poprzez główne huby w Warszawie i Berlinie – dodaje.

Pierwszym lokalnym partnerem autobusowym FlixBusa w krajach bałtyckich została firma Ollex z Wilna, która obsłuży większość nowych połączeń. Przedłużoną linię z Berlina przez Warszawę do Wilna dalej obsługiwał będzie Żak Express.

Start FlixBusa w krajach bałtyckich uzależniony był między innymi od tempa i efektów wznawiania połączeń w Polsce, aby pasażerowie mogli się tam przesiadać – czytamy w komunikacie. Reaktywacja polskich połączeń FlixBusa rozpoczęła się 28 maja, systematycznie, co tydzień, odmrażane były kolejne linie.

CZYTAJ: FlixBus wraca na polskie drogi

– To było niezwykle intensywne sześć tygodni, ale bardzo zależało nam, aby przed sezonem wakacyjnym udostępnić pasażerom atrakcyjną ofertę wygodnych i bezpiecznych podróży – podsumowuje Michał Leman. Obecnie siatka połączeń FlixBusa Polska jest już prawie odbudowana i liczy ponad 120 kierunków krajowych oraz 110 europejskich, takich jak Niemcy, Francja, Chorwacja czy Holandia.

FlixBus przypomina, że w jego autobusach obowiązują zaostrzone normy bezpieczeństwa i higieny, w tym obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i utrzymywania dystansu podczas załadunku bagażu, wchodzenia i wychodzenia z pojazdu oraz bezdotykowa kontrola biletów i dokumentów.

ZOBACZ TEŻ: FlixBus wchodzi do Turcji

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Izrael spodziewa się wielu gości na święta

Izraelskie władze szacują, że z okazji Paschy i Wielkanocy ich kraj może odwiedzić co ...

Ograniczeń w podróżowaniu nie da się uniknąć

„Overtourism”, zbytnie zatłoczenie turystami najpopularniejszych miejsc, sprawia że zaczną się pojawiać ograniczenia – twierdzi ...

Kolejny organizator turystyki prosi niemiecki rząd o kredyt

400 milionów euro kredytu ma pomóc armatorowi Aida Cruises przetrwać kryzys wywołany przez koronawirusa. ...

Ryanair zwiększa zakupy w Boeingu

Irlandzki przewoźnik skorzystał z tzw. opcji i zwiększył zamówienie na samoloty o dodatkowe 25 ...

Biura podróży rozliczą zaliczki

VAT w branży turystycznej należy naliczyć od marży, określonej jako różnica między zaliczką a ...

W Szczecinie stanie cyrkowy ibis Styles

Ibis Styles Szczecin Stare Miasto – tak będzie się nazywał hotel sieci AccorHotels pod ...