FlixBus włącza do siatki kraje bałtyckie

Fot. materiały prasowe

Flix Bus uruchamia pięć regularnych linii, które połączą Tallinn, Rygę, Wilno i Kowno z Warszawą i Berlinem.

Pierwsze autobusy wyruszą w trasę 16 lipca – informuje FlixBus w komunikacie. – Bardzo się cieszymy, że po miesiącach przygotowań i mimo opóźnień związanych z pandemią możemy w końcu kontynuować nasze plany dotyczące Litwy, Łotwy i Estonii – mówi cytowany w nim dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie Michał Leman, który odpowiada również za rozwój spółki w krajach bałtyckich. – Naszym celem jest umożliwienie mieszkańcom krajów bałtyckich dostępu do całej europejskiej siatki połączeń FlixBusa poprzez główne huby w Warszawie i Berlinie – dodaje.

Pierwszym lokalnym partnerem autobusowym FlixBusa w krajach bałtyckich została firma Ollex z Wilna, która obsłuży większość nowych połączeń. Przedłużoną linię z Berlina przez Warszawę do Wilna dalej obsługiwał będzie Żak Express.

Start FlixBusa w krajach bałtyckich uzależniony był między innymi od tempa i efektów wznawiania połączeń w Polsce, aby pasażerowie mogli się tam przesiadać – czytamy w komunikacie. Reaktywacja polskich połączeń FlixBusa rozpoczęła się 28 maja, systematycznie, co tydzień, odmrażane były kolejne linie.

CZYTAJ: FlixBus wraca na polskie drogi

– To było niezwykle intensywne sześć tygodni, ale bardzo zależało nam, aby przed sezonem wakacyjnym udostępnić pasażerom atrakcyjną ofertę wygodnych i bezpiecznych podróży – podsumowuje Michał Leman. Obecnie siatka połączeń FlixBusa Polska jest już prawie odbudowana i liczy ponad 120 kierunków krajowych oraz 110 europejskich, takich jak Niemcy, Francja, Chorwacja czy Holandia.

FlixBus przypomina, że w jego autobusach obowiązują zaostrzone normy bezpieczeństwa i higieny, w tym obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i utrzymywania dystansu podczas załadunku bagażu, wchodzenia i wychodzenia z pojazdu oraz bezdotykowa kontrola biletów i dokumentów.

ZOBACZ TEŻ: FlixBus wchodzi do Turcji

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Travelplanet: Opłatek pod palmą lub na stoku

Pod palmami, najchętniej na Wyspach Kanaryjskich, w Egipcie, Emiratach Arabskich i w Kenii, i ...

Rubens i Bruegel czekają na turystów

Belgia chce, by mistrzowie malarstwa flamandzkiego przyciągnęli do tego kraju więcej zagranicznych turystów. Rząd ...

Airbnb zakłada Biuro Zdrowej Turystyki

Biuro Zdrowej Turystyki to nowa inicjatywa Airbnb, przez którą firma chce wspierać zrównoważony rozwój ...

TUI do tureckich hotelarzy: Uważajcie z cenami

Niemieckie biur podróży TUI podaje, że zainteresowanie jego klientów Turcją rośnie. Przestrzega jednak tamtejszych ...

Prezes Grupy TUI Friedrich Joussen

Szef TUI: Thomas Cook upadł, bo się nie wyróżniał

Zdaniem prezesa Grupy TUI Friedricha Joussena touroperator, który nie wyróżnia się na rynku, skazany ...

Enter Air zadowolony z wyników. Analitycy mniej

Przychody największego polskiego przewoźnika czarterowego, Enter Aira, w zeszłym roku wyniosły 1,6 miliarda złotych, ...