Szef marketingu odchodzi z Ryanaira

Fot. Bloomberg

Szef działu marketingu Ryanaira, który kierował działaniami usprawniającymi obsługę klientów, odchodzi z końcem kwietnia po sześciu latach pracy.

Kenny Jacobs zaczął pracę w irlandzkiej linii lotniczej na początku 2014 roku, był inicjatorem programu poprawy obsługi klientów „Always Getting Better” (Być zawsze lepszym), dostał zadanie dostosowania portalu przewoźnika do indywidualnych potrzeb podróżujących. – Spędzę lato z rodziną, a potem podejmę nowe wyzwanie – powiedział agencji Reuters Jacobs.

ZOBACZ TAKŻE: Sąd: Ryanair łamie prawa litewskich konsumentów

Prezes Michael O’Leary oświadczył w komunikacie, że za kadencji Jacobsa doszło do cyfrowego przekształcenia firmy i obsługi klientów. W tym czasie Ryanair zwiększył z 20 do ponad 30 procent przychody z usług dodatkowych, jak rezerwowanie konkretnych miejsc i przewóz dodatkowego bagażu. „Kenny jest twórcą wielu usprawnień w obsłudze klientów, wprowadzonych w ostatnich latach, które były podstawą naszego wzrostu i ewolucji” – stwierdził prezes linii.

Jacobs odchodzi w czasie, gdy przewoźnik zmienia strukturę organizacyjną – powstanie kilka mniejszych filii z prezesami podlegającymi O’Leary’emu. Miesiąc wcześniej odszedł z Ryanaira do easyJeta dyrektor operacyjny Peter Bellew. Na zmianę pozwolił mu werdykt sądu, że w tym wypadku nie ma zastosowania klauzula zabraniająca przechodzić mu przez 12 miesięcy do konkurencji.

CZYTAJ TEŻ: Ryanair zwalnia pilotów, prezes dostaje premię

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Thomas Cook szuka nowego prezesa

Frank Meysman funkcję prezesa Thomasa Cooka pełni od 2011 roku. Co prawda na stanowisku ...

Działasz w Turcji, płać tam podatki

Turecka branża turystyczna chce zakazania prowadzenia działalności 20 zagranicznym portalom internetowym, pośredniczącym w sprzedawaniu ...

Teneryfa i Rzym najpopularniejsze we Wrocławiu

W lutym Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 189 tysięcy pasażerów. To o 6,8 procent ...

Nocowanie.pl kończy 15 lat

Do założonego w 2005 roku serwisu z ofertami obiektów noclegowych zaglądają 3 miliony turystów ...

Kurort na Majorce walczy z pijanymi turystami

Policja karze mandatami właścicieli sklepów z Playa de Palma sprzedających alkohol w godzinach nocnych ...

Włosi na TT Warsaw: Jest nas więcej, bo miejsce jest lepsze

Jubileuszowa edycja targów zorganizowana w Pałacu Kultury i Nauki skusiła Włochów do znacznie większej ...