Koreańska stewardesa rozsiewała wirusa w Los Angeles?

Fot. Bloomberg

Władze Korei Południowej poinformowały, że pracownica Korean Air z objawami zakażenia koronawirusem latała między Seulem a Los Angeles.

W Korei Południowej potwierdzono dziś kolejne 334 przypadki zakażenia koronawirusem, co jest największym przyrostem dziennym liczby zakażeń w tym kraju. Łącznie w Korei Południowej odnotowano już 1595 przypadków zakażenia. Oznacza to, że kraj jest według oficjalnych danych na drugim miejscu po Chinach pod względem liczby zakażonych. Stany Zjednoczone wystosowały kolejne ostrzeżenia przed podróżowaniem do Korei Południowej i odwołały wspólne manewry z wojskiem sojusznika.

CZYTAJ TEŻ: Pustki w samolotach Singapore Airlines. Przez koronawirusa

Władze poinformowały także, że stewardes Korean Air, która obsługiwała loty KE017 z Seulu do Los Angeles i KE012 z Los Angele do Seulu 19 i 20 lutego, „leciała, wykazując symptomy” zarażenia koronawirusem. – Badamy osoby, które miały z nią kontakt w trakcie lotu – cytuje wypowiedź Koreańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom agencja Reuters.

Stewardesa, według informacji koreańskiego urzędu, przebywa w szpitalu. Ustalono, że wcześniej, 15 lutego, była w pracy na pokładzie samolotu Korean Air (KE958) z Izraela do Korei. Leciała nim grupa religijna, w której stwierdzono 31 przypadków koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE: Linie lotnicze szukają oszczędności, bo tracą przez koronawirusa

Koreańskie służby sanitarne ustalają, gdzie była stewardesa i z kim się kontaktowała przed podjęciem leczenia. Równocześnie poddano kwarantannie w domach wszystkich członków załóg lotów, w których brała udział zarażona.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

ABTA radzi, jaki Brexit korzystny dla turystyki

Swobodne podróżowanie po Europie i poza nią oraz bezwizowy ruch między Wielką Brytanią a ...

Ruszają loty z Moskwy do Kairu

Aeroflot i Egyptair uruchomiły rezerwacje biletów na loty z Moskwy do Kairu. Przez kilka ...

Pięciogwiazdkowy Regent trafi do skarbu państwa

Polski Holding Nieruchomości i Polski Holding Hotelowy odkupią pięciogwiazdkowy hotel w centrum Warszawy. Obie ...

W czerwcu Szymany odprawiły 719 pasażerów

W czerwcu liczba pasażerów na lotnisku Olsztyn-Mazury w Szymanach spadła w porównaniu z ubiegłym ...

Zmiana godziny rozpoczęcia wycieczki może uzasadniać rezygnację

Nawet gdy siatka połączeń jest znana, organizatorzy turystyki informują o przybliżonych godzinach rozpoczęcia imprez. ...

Ryanair rusza na Ukrainę

Ryanair ogłosił dzisiaj, że uruchomi z Polski cztery połączenia na Ukrainę – do Odessy ...