LOT zadowolony ze startu rejsów wakacyjnych

Fot Bloomberg

Barcelona, Burgas, Majorka, greckie wyspy i chorwackie miasta – to najpopularniejsze z wakacyjnych kierunków wybieranych przez klientów LOT-u.

Jak informuje przewoźnik, w ciągu pierwszych dwóch tygodni akcji #LOTnaWakacje klienci najchętniej kupowali bilety do Barcelony, Burgas, na Majorkę, Korfu, Zakintos, Rodos, do Splitu i Dubrownika.

LOT lata na wakacyjnych trasach od 1 lipca. W rozkładzie lotów ma takie kraje jak Chorwacja, Hiszpania, Włochy, Malta, Bułgaria, Czarnogóra, Cypr, Albania, Grecja. Na niektóre z kierunków oferuje bardzo tanie bilety, nie przekraczające kilkuset złotych w obie strony.

– Po długim okresie zawieszenia ruchu międzynarodowego i obostrzeniach w życiu społecznym i gospodarczym, Polacy chcą wypoczywać w zagranicznych kurortach przy gwarantowanej pięknej pogodzie – mówi cytowany w komunikacie prezes LOT Rafał Milczarski. – Rosnące zapotrzebowanie na podróże lotnicze potwierdzają pierwsze wyniki sprzedaży. Od ogłoszenia programu sprzedaliśmy już prawie 200 tysięcy biletów, każdego dnia wzrasta wypełnienie samolotów. Dlatego planujemy rozwijać wakacyjną ofertę w kolejnych miesiącach.

Przewoźnik przywraca też inne rejsy międzynarodowe. Lata już m.in. do Amsterdamu, Paryża, Duesseldorfu, Bukaresztu, Kijowa, Tokio, Toronto i Seulu. A 15 lipca uruchomi kolejne kierunki: Londyn, Berlin, Pragę, Kijów, Frankfurt, Hamburg, Mediolan, Genewę, Istambuł, Belgrad i Tallin.

Zamierza też wznowić działalność w swojej drugiej bazie, w Budapeszcie, skąd planuje loty do Dubrownika, Warny i Seulu.

W sumie w bieżącym sezonie letnim w ofercie LOT-u znajduje się już ponad 130 połączeń i ponad 70 kierunków podróży – podsumowuje w komunikacie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lufthansa zmienia barwy, bo chce być nowoczesna

Biały żuraw na granatowym tle zamiast granatowego żórawia na żółtym tle – to główna ...

Niemieccy agenci ocenili covidową współpracę z biurami podróży

Niemiecka kooperatywa QTA przeprowadziła wśród swoich agentów ankietę, by sprawdzić, jak touroperatorzy współpracowali z ...

Jerozolima z wirtualną wystawą o Bożym Grobie

Franciszkanie w Jerozolimie tworzą nową multimedialną wystawę. Ma ona pokazać mękę i śmierć Chrystusa, ...

IGHP: Potrzebny zakaz wąskich klauzul od pośredników

W przypadku portali rezerwacyjnych, Hotrec postuluje pójście w ślady Niemiec, Francji i Austrii, które ...

Francuscy turyści wracają do biur podróży

Nawet 8-procentowy wzrost sprzedaży notują francuscy touroperatorzy od początku tego roku. To dobra odmiana ...

Nieoficjalnie: Hiszpania nie otworzy granic do lipca

Władze Hiszpanii nie zamierzają otwierać granic dla większości podróżnych spoza kraju do lipca – ...