Puste środkowe miejsce w samolocie niepotrzebne

Fot. AFP

Nie trzeba blokować środkowych miejsc w samolotach, twierdzi minister transportu Niemiec, powołując się na dane Instytutu Roberta Kocha. To jedna z konkluzji po spotkaniu na szczeblu unijnym.

Ministrowie transportu krajów Unii Europejskiej zgodzili się na spotkaniu co do konieczności wprowadzenia jednolitych przepisów dotyczących ochrony zdrowia w transporcie lotniczym – donosi niemiecki portal branży turystycznej Reisevor9. Andreas Scheuer, w który w rządzie Angeli Merkel odpowiada za ten sektor, podkreśla, że środkowe miejsce w samolocie wcale nie musi pozostawać wolne, ponieważ cyrkulacja powietrza jest na tyle dobra, że stosowanie tej zasady nie jest konieczne. Polityk powołuje się na dane Instytutu Roberta Kocha i przypomina, że odpowiedź na pytanie, czy blokowanie części foteli obniża ryzyko zakażenia koronawirusem, nie może być natury politycznej, tylko naukowej.

CZYTAJ TEŻ: Branża lotnicza: Uwolnić fotele w samolotach!

Instytut Roberta Kocha dowodzi, że przy utrzymaniu obowiązku noszenia maseczki na pokładzie i zachowaniu higieny pasażerowie mogą zajmować wszystkie miejsca. Duże znaczenie ma to, że co dwie-trzy minuty powietrze na pokładzie jest wymieniane.

Jak mówi Scheuer, wszyscy ministrowie zgodzili się, że na pokładzie wszystkich samolotów i na lotniskach w Unii Europejskiej będzie obowiązywać noszenie maseczki – dotyczy to każdego podróżnego powyżej szóstego roku życia. Informacje na ten temat będą prezentowane w kilku językach. Lotniska mają być też częściej sprzątane, a przy odprawie pasażerskiej trzeba będzie utrzymać dystans społeczny, nawet jeśli wydłuży to czas oczekiwania.

ZOBACZ TAKŻE: PIT nie chce pustych foteli w samolotach

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chatbot na wrocławskim lotnisku już działa

Od dzisiaj pasażerom Portu Lotniczego Wrocław pomaga chatbot – wirtualny asystent. Szuka połączeń lotniczych ...

Niemiecki TUI kusi agentów prowizją za lato 2021

Vouchery zamiast zwrotu pieniędzy i wczesny start ofert na lato 2021 roku, za sprzedaż ...

PKL: Czyste Tatry to obowiązek każdego turysty

Wędrując Tatrach, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Jedną z nich jest zabieranie ze sobą ...

Berlińskie ZOO

Niemiecka turystyka odzyska dawną formę jesienią przyszłego roku

Z analizy niemieckich ekspertów wynika, że branża turystyczna 90 procent swoich zeszłorocznych przychodów osiągnie ...

Ubezpieczenie samochodu w praktyce. Dowiedz się, przed czym warto zabezpieczyć się wybierając się w wakacyjną podróż samochodem.

Perspektywa wyjazdu wakacyjnego niewątpliwie wiąże się z pozytywnymi emocjami. Każdy dłuższy wyjazd wymaga jednak ...

Młody Polak jest z chatbotem za pan brat

Internetowi sprzedawcy usług turystycznych coraz częściej sięgają po chat boty, elektroniczne roboty, które zastępują ...