Lufthansa wraca do Katowic

Fot. Bloomberg

Lufthansa wraca po trwającej ponad siedem miesięcy przerwie na lotnisko w Katowicach. Na początek połączy je z Frankfurtem.

Pierwszy rejs z Frankfurtu do Pyrzowic odbędzie się w niedzielę, 25 października. W drugą stronę samolot poleci dzień później, w poniedziałek, 26 października. Ten kierunek Lufthansa zawiesiła w połowie marca w związku z pandemią koronawirusa i wprowadzonym przez rząd zakazem lotów.

CZYTAJ TEŻ: PPL zadowolony z wyniku finansowego roku 2019

Do końca sezonu zimowego, czyli do 27 marca 2021 roku, połączenie będzie obsługiwane samolotem CRJ-900 dziewięć razy w tygodniu. W letnim rozkładzie lotów na przyszły rok linia planuje wrócić do częstotliwości 21 rotacji w tygodniu.

– Istotne jest dla nas, że mimo kryzysu, który dotknął lotnictwo cywilne na całym świecie, Lufthansa zdecydowała się wznowić loty z Katowic do jednego z największych hubów w Europie – mówi cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Artur Tomasik. – Mam nadzieję, że pod koniec marca przyszłego roku przewoźnik przywróci połączenie z Pyrzowic do swojego drugiego portu przesiadkowego, czyli do Monachium.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Novotel ze specjalną ofertą na mundial

W trakcie tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej Novotel zorganizuje strefy kibica w swoich ...

Betlej: Polskie biura podróży zarabiają śmiesznie mało

Porównanie warunków ekonomicznych w Polsce i w krajach nadbałtyckich i przyjrzenie się na tym ...

Niemcy zapraszają na adwent, ale w sieci

Niemiecka Centrala Turystyki wystartowała z kampanią „Magiczne święta”, która ma zachęcić do adwentowych podróży ...

Grecja – hotele sezonowe otworzą się na końcu

W Grecji działają już pierwsze sklepy i usługi. Jednak przywracanie wszystkich pozostałych obiektów i ...

Wyjeżdżaj, odpoczywaj, oddaj nam telefon

Niemiecki touroperator ASI Reisen przed rozpoczęciem wycieczki zabiera swoim klientom telefony komórkowe. Cyfrowy detoks ...

Turecki hotelarz jak detektyw

Tureccy hotelarze zainstalują więcej kamer w swoich obiektach i zatrudnią pracowników z detektywistycznymi umiejętnościami. ...