Lufthansa wraca do Katowic

Fot. Bloomberg

Lufthansa wraca po trwającej ponad siedem miesięcy przerwie na lotnisko w Katowicach. Na początek połączy je z Frankfurtem.

Pierwszy rejs z Frankfurtu do Pyrzowic odbędzie się w niedzielę, 25 października. W drugą stronę samolot poleci dzień później, w poniedziałek, 26 października. Ten kierunek Lufthansa zawiesiła w połowie marca w związku z pandemią koronawirusa i wprowadzonym przez rząd zakazem lotów.

CZYTAJ TEŻ: PPL zadowolony z wyniku finansowego roku 2019

Do końca sezonu zimowego, czyli do 27 marca 2021 roku, połączenie będzie obsługiwane samolotem CRJ-900 dziewięć razy w tygodniu. W letnim rozkładzie lotów na przyszły rok linia planuje wrócić do częstotliwości 21 rotacji w tygodniu.

– Istotne jest dla nas, że mimo kryzysu, który dotknął lotnictwo cywilne na całym świecie, Lufthansa zdecydowała się wznowić loty z Katowic do jednego z największych hubów w Europie – mówi cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Artur Tomasik. – Mam nadzieję, że pod koniec marca przyszłego roku przewoźnik przywróci połączenie z Pyrzowic do swojego drugiego portu przesiadkowego, czyli do Monachium.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

ABTA: Klienci muszą znać zakres ochrony

Jasna informacja o ochronie przy upadłości linii lotniczej i równe traktowanie wszystkich klientów to ...

O promocji Mazowsza w Pruszkowie

Co zrobić, by mazowieckie miejscowości przyciągały turystów, a przedsiębiorcy inwestowali w nich swoje pieniądze? ...

Wrocławskie lotnisko na europejskim poziomie

Port Lotniczy Wrocław dostał certyfikat Unii Europejskiej, który potwierdza, że lotnisko spełnia najwyższe wymagania ...

Marcin Piętak na czele świętokrzyskiej ROT

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego wybrała dziś swojego prezesa. Stanowisko to objął bliski współpracownik ...

Betlej: TUI nie odpuszcza niskich cen

W liczbie niskich cen wycieczek trzeci tydzień przoduje TUI Poland, przed Itaką i Coral ...

Anna Krupka będzie nowym ministrem sportu i turystyki?

Jak dowiaduje się „Rzeczpospolita”, Anna Krupka, obecna sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, ...