Włochy dają zielone światło rejsom wycieczkowym

Fot. AFP

Włoski rząd wydał zgodę na organizowanie rejsów wycieczkowych. To oznacza, że pływające pod tamtejszą banderą statki Costa Cruises i Aida Cruises mogą wypłynąć w morze. Do restartu szykuje się też szwajcarski armator MSC Cruises.

Statek tego ostatniego, MSC Grandiosa ma wypłynąć już 16 sierpnia, a MSC Magnifica 29 sierpnia. Pasażerowie obu jednostek zawiną w czasie siedmiodniowego rejsu do pięciu portów we Włoszech, Grecji i na Malcie. na pokładach będą stosowane dodatkowe zasady higieny i bezpieczeństwa przeciwkoronawirusowego. Przywrócenie rejsów jest możliwe dzięki zgodzie wydanej przez Włochy, Maltę i Grecję. Z kolei wszystkie rejsy MSC Cruises realizowane ze Stanów Zjednoczonych zostały odwołane do końca października. Na taki krok zdecydowali się też inni armatorzy pływający z USA, mimo że zakaz organizacji rejsów obowiązuje tam na razie do końca września.

CZYTAJ WIĘCEJ: Stany Zjednoczone dłużej bez wycieczkowców

Statki Aida Cruises pływające pod włoską banderą wypłyną z niemieckich portów we wrześniu. Pierwszy rejs, z Kilonii, zaplanowany został na 6 września, kolejne rozpoczną się w Hamburgu 12, 19 i 26 września – pasażerowie udadzą się do norweskich fiordów. Na razie z uwagi na sytuację epidemiczną w Europie nie wszystkie wycieczki zostaną wznowione – poza wymienionymi, armator wstrzymuje wszystkie pozostałe do 30 września.

Natomiast Costa Cruises nie podała jeszcze konkretnych dat wznowienia działalności, ale prezes armatora Michael Tamm mówi, cytowany przez niemiecki portal branży turystycznej Touristik Aktuell, że we współpracy z władzami można zagwarantować bezpieczny restart programu.

ZOBACZ TAKŻE: Grecja otwiera porty dla wycieczkowców

Wcześniej na morze wyruszył z rejsami „ekspedycyjnymi” Hurtigruten – okazało się jednak, że część załogi i pasażerów była zakażona koronawirusem. Pasażerowie musieli poddać się kwarantannie, a organizator odwołał kolejne podróże.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mondial: W tym roku 800 tysięcy Polaków zrezygnuje z wakacji

Ponad połowa dorosłych Polaków (52 procent) zapowiada, że pojedzie na wakacje. To o 800 ...

TUI chce płacić hotelom w ratach

Grupa TUI proponuje hiszpańskim hotelarzom, że faktury za pobyty klientów zrealizowane zimą tego roku ...

Japończycy podzieleni w sprawie promocji kraju

Dziennik „Japan Times” nie szczędzi słów krytyki opublikowanej właśnie broszurze japońskiego ministerstwa gospodarki, handlu ...

Po upadku Cooka grecki minister turystyki chce pomóc branży

Greckie Ministerstwo Turystyki powołało z resortem finansów sztab kryzysowy, by pomóc firmom poszkodowanym przez ...

Madryt otworzy restauracje

Reżim kwarantanny w Madrycie zostanie złagodzony w poniedziałek. Od 25 maja mieszkańcy będą mogli ...

Prezes TUI do Hiszpanów: Jesteście za drodzy

Choć Hiszpania utrzymuje duże zainteresowanie niemieckich turystów, przez wysokie ceny może stracić pozycję na ...