Włochy dają zielone światło rejsom wycieczkowym

Fot. AFP

Włoski rząd wydał zgodę na organizowanie rejsów wycieczkowych. To oznacza, że pływające pod tamtejszą banderą statki Costa Cruises i Aida Cruises mogą wypłynąć w morze. Do restartu szykuje się też szwajcarski armator MSC Cruises.

Statek tego ostatniego, MSC Grandiosa ma wypłynąć już 16 sierpnia, a MSC Magnifica 29 sierpnia. Pasażerowie obu jednostek zawiną w czasie siedmiodniowego rejsu do pięciu portów we Włoszech, Grecji i na Malcie. na pokładach będą stosowane dodatkowe zasady higieny i bezpieczeństwa przeciwkoronawirusowego. Przywrócenie rejsów jest możliwe dzięki zgodzie wydanej przez Włochy, Maltę i Grecję. Z kolei wszystkie rejsy MSC Cruises realizowane ze Stanów Zjednoczonych zostały odwołane do końca października. Na taki krok zdecydowali się też inni armatorzy pływający z USA, mimo że zakaz organizacji rejsów obowiązuje tam na razie do końca września.

CZYTAJ WIĘCEJ: Stany Zjednoczone dłużej bez wycieczkowców

Statki Aida Cruises pływające pod włoską banderą wypłyną z niemieckich portów we wrześniu. Pierwszy rejs, z Kilonii, zaplanowany został na 6 września, kolejne rozpoczną się w Hamburgu 12, 19 i 26 września – pasażerowie udadzą się do norweskich fiordów. Na razie z uwagi na sytuację epidemiczną w Europie nie wszystkie wycieczki zostaną wznowione – poza wymienionymi, armator wstrzymuje wszystkie pozostałe do 30 września.

Natomiast Costa Cruises nie podała jeszcze konkretnych dat wznowienia działalności, ale prezes armatora Michael Tamm mówi, cytowany przez niemiecki portal branży turystycznej Touristik Aktuell, że we współpracy z władzami można zagwarantować bezpieczny restart programu.

ZOBACZ TAKŻE: Grecja otwiera porty dla wycieczkowców

Wcześniej na morze wyruszył z rejsami „ekspedycyjnymi” Hurtigruten – okazało się jednak, że część załogi i pasażerów była zakażona koronawirusem. Pasażerowie musieli poddać się kwarantannie, a organizator odwołał kolejne podróże.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tham Luang – jaskinia, która przeszła do historii

W ubiegłym roku 12 chłopców z drużyny piłkarskiej „Dziki” i ich trener na ponad ...

Znów można latać po Europie. Dokąd polecimy z Polski?

Kraje Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (Szwajcaria, Islandia, Norwegia i Lichtenstein) to kierunki, do ...

IATA: Maski – tak, puste fotele – nie

Międzynarodowe stowarzyszenie linii lotniczych opowiedziało się za noszeniem masek i osłon na twarzy przez ...

Komisja Europejska zaleca szybkie testy antygenowe

Komisja Europejska rekomenduje państwom członkowskim, by stosowały szybkie testy antygenowe do diagnostyki covid-19. To ...

Zagrzeb: Nasz jarmark świąteczny to nie tylko targ

W okresie świątecznym Zagrzeb zamienia się w bajkowe miasto: na rynku tętni życiem bożonarodzeniowy ...

Alicja Omięcka ma być nowym ministrem od turystyki

Dotychczasowa dyrektor generalna w Ministerstwie Sportu i Turystyki Alicja Omięcka ma zastąpić na stanowisku ...