Egipt wznowi rejsy po Nilu

Fot. AFP

1 października mają ruszyć rejsy po Nilu. Początkowo na rzekę wypłynie około 20 statków, które będą mogły być zajęte tylko w połowie – zapowiada egipski minister turystyki.

Minister turystyki Egiptu Khaled El-Enany przyjechał z krótką wizytą do Niemiec, by spotkać się między innymi z pełnomocnikiem rządu ds. turystyki Thomasem Bareißem – donosi portal branży turystycznej Travel Talk. Rozmowa dotyczyła zniesienia przez niemieckie MSZ ostrzeżenia przed podróżami do kraju faraonów – do końca września obowiązuje komunikat odradzający wyjazdy do ponad 160 państw świata, w tym do Egiptu. Od 1 października będzie on zastąpiony indywidualnymi rekomendacjami dla poszczególnych krajów. Minister El-Enany podkreśla, że w regionach nad Morzem Czerwonym nie ma przypadków zakażeń koronawirusem i zapowiada, że 1 października wznowione zostaną rejsy po Nilu.

CZYTAJ TEŻ: Minister turystyki Egiptu: Dzięki testom nie trzeba zamykać granic

Przed wybuchem pandemii po rzece pływało 130 statków, po zdjęciu zakazu na wody wypłynie około 20 jednostek. Liczba gości nie będzie mogła być większa niż 50 procent dostępnych miejsc. Goście będą mogli brać udział w wycieczkach po lądzie, ale załoga przez cały czas ma pozostawać na pokładzie. Jeśli turysta zarazi się koronawirusem, będzie zakwaterowany w hotelu w Luksorze, otrzyma też opiekę medyczną.

Statki przechodzą ten sam proces certyfikacji według międzynarodowych kryteriów co hotele – dotąd około 700 obiektów z 1,2 tysiąca istniejących spełniło wymogi bezpieczeństwa i otrzymało dokumenty zezwalające na prowadzenie działalności.

ZOBACZ TAKŻE: Egipt – hotele bez bufetów, za to z odkażaniem bagażu

Egipt, by zapewnić gościom, swoim obywatelom i pracownikom turystyki bezpieczeństwo, wymaga od turystów, by przy przylocie przedstawili negatywny wynik testu na koronawirusa. Nie może on być wykonany wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. By ułatwić procedurę wjazdową, władze zezwoliły na wykonywanie badań także po przylocie na lotnisku (dotyczy tylko kurortów nad Morzem Czerwonym) – koszt testu PCR to 30 dolarów. Minister jest przekonany, że goście zaakceptowali już nowe zasady wjazdu. – Te testy także w przyszłości będą częścią podróży – uważa.

Od lipca, kiedy Egipt otworzył się na gości z zagranicy, do kraju przyjechało ich 250 tysięcy. Dotąd nie zanotowano przypadków zakażenia się wirusem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turyści odkrywają nowe kierunki w Grecji

Wyspa Skiatos i miejscowości Adamas, Naksos, Skopelos i Naousa to pięć miejsc, które pierwszy ...

Wyciekły dane ponad 10 milionów klientów sieci hoteli

Dane nawet 10,6 miliona klientów MGM Resorts International wyciekły po tym, jak hakerzy uzyskali ...

Związkowcy w Locie podtrzymują groźbę podjęcia strajku

– Brak porozumienia ze związkami zawodowymi w kwestiach płacowych to porażka – ocenia prezes ...

Hej Google, odpraw mnie na mój lot

Google testuje z amerykańskimi liniami lotniczymi United Airlines nową funkcję – za pośrednictwem asystenta ...

Polska ma ponownie ambasadę w Tanzanii

Rozpoczęła działalność ambasada RP w Tanzanii. To jedna z placówek, których przywrócenie zapowiedział w ...

Strzelanina na dworcu w Monachium

Niemiecka policjantka oraz dwie inne osoby zostały ciężko ranne podczas strzelaniny, do której doszło ...