Armatorzy kolejny raz przesuwają powrót rejsów

Fot. Costa Crociere

Norwegian Cruise Line i Aida odwołują kolejne rejsy. Pierwszy anuluje program do końca maja, a drugi do 19 marca. Z kolei włoska firma Costa Crociere zapowiada, że wypłynie na morze 27 marca.

Norwegian Cruise podaje w informacji prasowej, że przedłuża okres wstrzymania działalności do 31 maja. Decyzja dotyczy statków pływających pod markami Norwegian Cruise Line, Oceania Cruises i Regent Seven Seas Cruises, które przed pandemią docierały do ponad 490 miejsc na świecie.

CZYTAJ TEŻ: Armatorzy z optymizmem o nowym roku – ludzie chcą naszych rejsów

W sumie jest ich 28 i dysponują razem 59,1 tysiąca miejsc. Do 2027 roku do floty dołączyć ma dziewięć kolejnych jednostek.

Niemiecka Aida zdecydowała, że w związku z decyzjami rządu Niemiec i innych krajów, ograniczającymi możliwość podróżowania, rejsy zaplanowane od 6 do 19 marca nie odbędą się – czytamy na stronie internetowej armatora. Firma zwróci pieniądze klientom, chociaż zachęca ich też, by zmienili rezerwację na późniejszą. Na razie planuje wznowić działalność 20 marca rejsem po Wyspach Kanaryjskich.

Z kolei włoski organizator rejsów wycieczkowych Costa Crociere podaje, że pierwszy po przerwie pandemicznej rejs zaplanował na 27 marca. Costa Smeralda ma zabrać wtedy pasażerów na krótką, trzy-, czterodniową wycieczkę wzdłuż wybrzeża Włoch połączoną ze zwiedzaniem Neapolu, Mesyny, Rzymu, La Specii, Savony i Cagliari.

Dopiero 1 maja rozpoczną się podróże tygodniowe, w czasie których pasażerowie zobaczą nie tylko Włochy (Savona, Civitavecchia i Palermo), ale i Francję (Marsylia) i Hiszpanię (Barcelona, Palma de Mallorca). A 2 maja z Triestu wyruszy w stronę Chorwacji i Grecji Costa Luminosa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes Kraków Airport: w tym roku obsłużymy 8 milionów pasażerów

Zakładamy, że w 2019 roku obsłużymy około 8 milionów pasażerów, a za dwie dekady, ...

Turyści chętnie korzystają z otwarcia Arabii Saudyjskiej

Od otwarcia się na turystykę pod koniec września zeszłego roku Arabia Saudyjska wydała już ...

Berlin: Koniec z nocnymi imprezami. Wprowadzamy godzinę policyjną

Od soboty, 10 października, w Berlinie obowiązywać będzie godzina policyjna. Od 23 do 6 ...

587 odwołanych lotów SAS

Skandynawskie linie lotnicze SAS odwołały 587 zaplanowanych na niedzielę lotów. Powodem jest strajk pilotów ...

Sieć hotelowa Barceló wraca do Tunezji

Po 10 latach nieobecności w Tunezji hiszpańska sieć hotelowa Barceló przejmie czterogwiazdkowy hotel w ...

Kazachstan wyróżniony przez Lonely Planet – za społeczność

Kazachstan został doceniony w prestiżowym zestawieniu Lonely Planet najlepszych kierunków turystycznych na 2021 rok. ...