Sri Lanka otworzy się na turystów. Stawia jednak warunki

Fot. Nelly Kamińska

Turyści będą mogli polecieć do Sri Lanki już w styczniu, ale pod warunkiem, że zostaną tam przez co najmniej dwa tygodnie. By przekroczyć granicę, będą musieli okazać negatywny wynik testu PCR.

Od 1 stycznia turystów zagranicznych przyjmować mają oba lotniska międzynarodowe – Bandaranaike koło Kolombo i Mattala Rajapaksa w Mattali – informuje „The Telegraph” w swoim elektronicznym wydaniu.

Goście nie pójdą na kwarantannę, ale muszą zostać w kraju przynajmniej przez 14 dni w jednym z hoteli dopuszczonych do obsługi klientów. Wśród nich znalazły się luksusowe obiekty Amangalla, Amanwella, Anantara i Haritha Villas & Spa. Będzie można zarówno korzystać z infrastruktury hotelowej, jak i z wycieczek fakultatywnych na przykład do twierdzy Sigiriya czy do Parku Narodowego Yala, które mają być organizowane w wybrane dni.

Po 14 dniach spędzonych w jednym z wyznaczonych hoteli, można przenieść się do innych obiektów i dalej zwiedzać kraj z certyfikowanym przewodnikiem.

Przed wybuchem pandemii turyści mogli wykupić wizę po przylocie, teraz usługa ta została zawieszona, a o wizę trzeba wystąpić wcześniej przez internet. Jej koszt to 35 dolarów, czyli tyle, ile dotychczas.

CZYTAJ TEŻ: Tajlandia zamyka się na turystów do marca

Przy przekroczeniu granicy trzeba będzie też przedstawić negatywny wynik testu PCR i wykupić polisę ubezpieczeniową, która pokrywa koszty ewentualnego leczenia na covid-19. Władze mają również zachęcać wszystkich, by zainstalowali aplikację Visit Sri Lanka połączoną z certyfikowanymi hotelami.

Także inne kraje azjatyckie zaczynają otwierać się na turystów zagranicznych. Pod koniec października do Tajlandii pierwszy raz od siedmiu miesięcy przylecieli goście z Chin w ramach specjalnej wizy turystycznej.

Tajlandia ma zacząć szczepić swoich obywateli w maju – prawdopodobnie przed tym terminem nie będzie można tam przyjeżdżać z krajów uznanych za ryzykowne w kontekście koronawirusa. W ten sposób postępować będą zapewne także Kambodża i Laos, a Wietnam, który produkuje własną szczepionkę, raczej nie otworzy się do połowy przyszłego roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Stany Zjednoczone i Chiny przodują w inwestycjach hotelarskich

Stany Zjednoczone i Chiny to kraje, w których powstaje najwięcej hoteli. Wśród miast z ...

Francuskie koleje nie dla terrorystów

Belgia zawarła z Francją i Holandią porozumienie w sprawie sporządzania list pasażerów oraz kontroli ...

Warmia i Mazury: Rząd faworyzuje gminy górskie, a nam też trzeba pomóc

Rząd kolejny raz podzielił Polskę, oferuje wsparcie turystycznym gminom górskim, a pomija dramatyczną sytuację ...

W Mouzenidisie zaczęło się już Lato 2019

Chalkidiki, Riwiera Olimpijska, Zakintos i Kreta – przyszłoroczne wakacje w tych czterech regionach Grecji ...

W Ascot królują kapelusze

Ostatnie wyścigi konne w Ascot dały paniom asumpt do pokazania się w efektownych kreacjach, ...

Lecisz na Cypr bez przepustki? Zapłacisz 300 euro

Aby wjechać na Cypr, trzeba mieć przepustkę Cyprus Flight Pass. Za jej brak grozi ...