Sri Lanka otworzy się na turystów. Stawia jednak warunki

Fot. Nelly Kamińska

Turyści będą mogli polecieć do Sri Lanki już w styczniu, ale pod warunkiem, że zostaną tam przez co najmniej dwa tygodnie. By przekroczyć granicę, będą musieli okazać negatywny wynik testu PCR.

Od 1 stycznia turystów zagranicznych przyjmować mają oba lotniska międzynarodowe – Bandaranaike koło Kolombo i Mattala Rajapaksa w Mattali – informuje „The Telegraph” w swoim elektronicznym wydaniu.

Goście nie pójdą na kwarantannę, ale muszą zostać w kraju przynajmniej przez 14 dni w jednym z hoteli dopuszczonych do obsługi klientów. Wśród nich znalazły się luksusowe obiekty Amangalla, Amanwella, Anantara i Haritha Villas & Spa. Będzie można zarówno korzystać z infrastruktury hotelowej, jak i z wycieczek fakultatywnych na przykład do twierdzy Sigiriya czy do Parku Narodowego Yala, które mają być organizowane w wybrane dni.

Po 14 dniach spędzonych w jednym z wyznaczonych hoteli, można przenieść się do innych obiektów i dalej zwiedzać kraj z certyfikowanym przewodnikiem.

Przed wybuchem pandemii turyści mogli wykupić wizę po przylocie, teraz usługa ta została zawieszona, a o wizę trzeba wystąpić wcześniej przez internet. Jej koszt to 35 dolarów, czyli tyle, ile dotychczas.

CZYTAJ TEŻ: Tajlandia zamyka się na turystów do marca

Przy przekroczeniu granicy trzeba będzie też przedstawić negatywny wynik testu PCR i wykupić polisę ubezpieczeniową, która pokrywa koszty ewentualnego leczenia na covid-19. Władze mają również zachęcać wszystkich, by zainstalowali aplikację Visit Sri Lanka połączoną z certyfikowanymi hotelami.

Także inne kraje azjatyckie zaczynają otwierać się na turystów zagranicznych. Pod koniec października do Tajlandii pierwszy raz od siedmiu miesięcy przylecieli goście z Chin w ramach specjalnej wizy turystycznej.

Tajlandia ma zacząć szczepić swoich obywateli w maju – prawdopodobnie przed tym terminem nie będzie można tam przyjeżdżać z krajów uznanych za ryzykowne w kontekście koronawirusa. W ten sposób postępować będą zapewne także Kambodża i Laos, a Wietnam, który produkuje własną szczepionkę, raczej nie otworzy się do połowy przyszłego roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polskie miasta świecą w Amsterdamie

Podświetlane billboardy, prezentacje i reklamy w internecie – trwa promocja polskich miast w Holandii ...

Sun & Fun: Rezerwujesz teraz, potem zmieniasz, ile chcesz

Biuro podróży Sun & Fun Holidays uruchomiło przedsprzedaż na lato przyszłego roku, na początek ...

Rosja zakazuje wyjazdów do Włoch, biura podróży zdenerwowane

Kreml wprowadził bezterminowy zakaz organizowania wyjazdów do Włoch, Iranu i Korei Południowej. Wcześniej zakaz ...

Hiszpanie kupują hotele w Grecji

Prawie 180 milionów euro wyłożył hiszpański fundusz inwestycyjny na zakup pięciu hoteli w Grecji. ...

Z nami lata polski biznes

W Polsce jest 1,5 miliona małych i średnich firm i nie ukrywam, że w ...

Nowe źródło przychodów niemieckiego TUI

Transfer z jednego hotelu do drugiego to okazja do zarobienia pieniędzy – uważa niemieckie ...