Siedem pomysłów na rodzinną zabawę w Dubaju

Pixabay

Tych, którzy szukają sposobu, by wiosną spędzić trochę czasu z rodziną, Dubai Tourism zaprasza na nowe, ekscytujące atrakcje. Od sportów plenerowych, przez kursy gotowania, po wystawy sztuki

Dubai Tourism przygotował krótki przewodnik dla rodzin, w którym opisuje najlepsze dostępne wiosną rozrywki w tym mieście.

Wypróbuj safari

Wiosną Dubaj zaprasza na safari. Wizyta w tym nietypowym zoo może być bowiem dużą frajdą dla całej rodziny. Oprócz bliskich spotkań z fauną i florą w Dubai Safari przygotowano szereg atrakcji edukacyjnych. Na gości czeka całe mnóstwo nauki i zabawy pod okiem specjalnie przeszkolonych przewodników. W kompleksie regularnie odbywają się też liczne imprezy okolicznościowe, np. z okazji Światowego Dnia Pandy czy Światowego Dnia Żaby.

Gotuj z werwą

Kursy kulinarne to okazja, by nauczyć się podstaw i udoskonalić niektóre przydatne na co dzień umiejętności, bez względu na to, czy jest się początkującym szefem kuchni czy rodzicem, który dba o rozwój swojego dziecka. Butik kulinarny (Culinary Boutique) w Jumeirah to szkoła gotowania i kawiarnia, organizująca specjalistyczne kursy poświęcone różnym rodzajom kuchni. Ponadto zaprasza na kursy „Dzień rodziny” i „Lekcje gotowania dla dzieci”, przygotowywane z myślą o rodzinach i najmłodszych kucharzach.

Pędzle w dłoń

Dubaj zaprasza też do The Jam Jar w dzielnicy Al Quoz w Dubaju. Można tu wynająć potrzebne akcesoria malarskie, a następnie puścić wodze fantazji w pracowni artystycznej. Są tu pędzle, farby, płótna i życzliwi pracownicy, służący wsparciem tym, którzy szukają pomocy lub inspiracji. Po zakończeniu zajęć gotowe dzieło można zabrać  do domu.

Plusk!

Zdaniem władz metropolii mało jest miejsc lepszych do nauki i zabawy niż Legoland Dubai, park stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi w wieku od 2 do 12 lat. Dubai Tourism zaprasza więc na podbój Minilandu, w którym znajduje się kolekcja znanych dubajskich budowli i innych słynnych obiektów z całego świata, wykonana wyłącznie z klocków lego. Ciekawa będzie też wizyta w The Factory, gdzie można zobaczyć, jak powstają niektóre produkty (albo zabrać do domu samodzielnie zaprojektowane klocki lego).

Witaj przygodo

Dla tych, którzy mają dzieci uwielbiające strumienie, wodospady, fontanny, drzewa i ogrody z domkami na drzewie, drewniane pomosty i sieci do wspinaczki, zabawy w piasku, domowe zoo czy błotną kuchnię, przygotowano wycieczkę do parku XPark Jr. To miejsce stworzone z myślą o najmłodszych poszukiwaczach przygód. Znajduje się niedaleko XDubai Skatepark w Jumeirah, w pobliżu plaży Kite Beach. Tu dzieci mogą w bezpiecznych warunkach uczyć się podejmowania ryzyka, rozwijać pewność siebie, poznać nowych znajomych, pobudzić wyobraźnię i w pozytywny sposób pokonać własne ograniczenia. Już wkrótce w parku będą odbywać się specjalne programy dla grup, obejmujące m.in. budowanie szałasów, zajęcia plastyczno-techniczne i przygotowywanie ogniska.

Wskocz na deskę

W XDubai Skatepark dostępne są rampy o każdym poziomie trudności. W ofercie są również zajęcia poprawiające technikę jazdy. Całość znajduje się niedaleko Kite Beach, rodzice mają więc dużo miejsc, z których mogą bezpiecznie obserwować wyczyny swoich pociech. Jeżeli dzieciaki wolą wypróbowywać nowe triki bez nadzoru, mogą wpaść do jednej z pobliskich kafejek lub restauracji przy plaży. Na plaży naprzeciwko skateparku znajdują się też ogólnodostępne boiska do siatkówki, gdzie każdy, kto nie wyszalał się wystarczająco na desce, może rozegrać towarzyski mecz. W Zoo Skatepark w Al Quoz znajduje się natomiast największa w Dubaju kryta hala do jazdy na desce.

Gry i zabawy

Wszystkich fanów minigolfa Dubai Tourism zaprasza do Tee and Putt. To jedyne miejsce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ze świecącym w ciemnościach ośrodkiem gry w golfa. Niedawno wprowadzono tu nową rozrywkę, która łączy grę w minigolfa z ideą pokoju zagadek (escape room). Śmiałkowie muszą zmierzyć się z tajemniczymi zadaniami golfowymi i w ciągu godziny rozwiązać dziewięć zagadek przy dziewięciu dołkach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Minister daje Alitalii ostatnie pół roku

Rząd Włoch nie da więcej publicznych pieniędzy mającej problemy Alitalii — powiedział minister przemysłu ...

Do więzienia za fałszywą reklamację wypoczynku

15 i 9 miesięcy więzienia – taką karę nałożył brytyjski sąd na parę turystów, ...

Norwegowie zbudują najdłuższy podwodny tunel

Norweski parlament zatwierdził plan budowy podmorskiego tunelu Rogfast. Liczący 25,5 km tunel będzie najdłuższą ...

Mogą zarabiać mniej, ale chcą częściej wyjeżdżać

Prawie co trzeci pracownik, który wyjeżdża służbowo, jest gotowy na obniżkę pensji, o ile ...

Madryt otworzy restauracje

Reżim kwarantanny w Madrycie zostanie złagodzony w poniedziałek. Od 25 maja mieszkańcy będą mogli ...

Zwiedzanie Częstochowy autobusem za darmo

Po częstochowskich ulicach zaczął kursować zabytkowy turystyczny autobus linii 034. Skorzystanie z niego nic ...