Jak podaje portal Travel Talk, zarząd biura podróży zgodził się na podniesienie płac prawie 4,3 tysiąca pracowników. Podwyżka nastąpi w dwóch etapach. Początkowo pracownicy zarobią o 1,5 procent więcej (stawka obejmie pensje wypłacane od kwietnia tego roku), a od 1 stycznia nastąpi kolejny wzrost wynagrodzenia o dalsze 1,5 procent. Dodatkowo firma zgodziła się zwiększyć wymiar urlopu o jeden dzień.

Na więcej pieniędzy liczyć mogą także stażyści. Ich pensja będzie większa, niezależnie od tego, w którym roku ukończyli naukę. Od czerwca zarabiać będą dodatkowe 40 euro miesięcznie, a od stycznia 2018 roku - jeszcze 40 euro miesięcznie.

W ramach negocjacji związkom udało się uzyskać wydłużenie okresu wypłacania zasiłku chorobowego do końca czwartego miesiąca nieobecności. W przyszłości wigilia Bożego Narodzenia i sylwester będą dniami wolnymi, a jeśli pracownik będzie w tych dniach wykonywał obowiązki służbowe, dostanie za to dodatkowe wynagrodzenie. Nowe zasady obowiązują do końca września 2018 roku.

Związek uważa, że porozumienie nie jest idealne. W komunikacie dla członków podaje jednak, że w obecnej sytuacji nie dało się osiągnąć nic więcej.