Ryanair udostępnił swoim pasażerom podróże tranzytowe przez Rzym Fumiciono. 10 pierwszych dostępnych na stronie irlandzkiej linii lotniczej kierunków z rzymską przesiadką to: Alicante, Barcelona, Bari, Bruksela, Comiso, Katania, Malta i Sycylia (Palermo).

Ci, którzy zdecydują się na nową usługę, mogą skorzystać z tranzytów wewnątrz lotniska, bez konieczności opuszczania strefy zastrzeżonej terminala, i nadać bagaż do miejsca docelowego bez konieczności odbioru i ponownego nadania w Rzymie. Otrzymają też jedno potwierdzenie rezerwacji na oba odcinki lotu łączonego.

- Cieszymy się bardzo, mogąc uruchomić pierwsze loty łączone z przesiadką w Rzymie Fumiciono - mówi, cytowany w komunikacie prasowym, David O'Brien, menedżer ds. handlowych Ryanaira. - Umożliwiamy tym samym naszym pasażerom możliwość zarezerwowania lotów łączonych w najniższych cenach w Europie. Już wkrótce w ramach lotów łączonych będzie można skorzystać z jeszcze większej liczby tras. Nadal prowadzimy również rozmowy z liniami lotniczymi Aer Lingus i Norwegian, a także innymi potencjalnymi partnerami, aby jeszcze w tym roku zaproponować naszym pasażerom loty łączone z wykorzystaniem połączeń realizowanych przez innych przewoźników - dodaje.