Jak mówi Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, największą popularnością pod Tatrami cieszą się hotele o wysokim standardzie, oferujące pakiety pobytowe z wieloma atrakcjami, w tym z balem sylwestrowym.

- Miejsca w hotelach sprzedały się w pierwszej kolejności. Obecnie można znaleźć jeszcze jakieś pojedyncze pokoje w kwaterach, ale generalnie ze znalezieniem miejsca noclegowego w samym Zakopanem jest już bardzo trudno. Sylwestrowicze rezerwują bowiem pokoje już od sierpnia – wyjaśniła Wojtowicz.

Ceny noclegów w Zakopanem w okresie świąteczno-noworocznym są podobne do ubiegłorocznych. Kwatery na obrzeżach miasta można wynająć od 50 złotych za noc. Pakiet sylwestrowy w hotelu kosztuje kilka tysięcy złotych.

W Zakopanem spodziewani są też tak zwani goście jednej nocy, czyli tacy, którzy przyjadą pociągami na organizowaną w mieście zabawę sylwestrową i rano wrócą do swoich domów. Na zakopiańskiej Równi Krupowej odbędzie się koncert gwiazd transmitowany przez TVP2, podczas którego wystąpią: Maryla Rodowicz, Izabela Trojanowska, Margaret, Zenon Martyniuk, Michał Szpak, Pectus, Paweł Stasik – Papa D. i finaliści "The Voice of Poland" - Weronika Curyło i Mateusz Grzędziński.

We wtorek przed południem na zakopiance panował wzmożony ruch w związku z przyjazdem sylwestrowiczów i wyjazdami gości, którzy pod Tatrami spędzali święta. Przejazd samochodem 21-kilometrowego odcinka między Zakopanem a Nowym Targiem trwał ponad godzinę. Dla gości chcących spędzić ostatnią noc starego roku w Zakopanem zostaną uruchomione dodatkowe pociągi.