Rok 2016 upłynął Best Western pod znakiem okrągłej, siedemdziesiątej rocznicy funkcjonowania firmy.

W październiku sieć Best Western przedstawiła nowy typ franczyzy SureStay Hotels. Firma wprowadziła też zmiany w zakresie funkcjonowania swoich nowych marek. W ostatnich miesiącach mijającego roku ogłoszono podpisanie umowy na pierwszy obiektu Executive Residency w Afryce i pierwszy obiektu pod szyldem GL? w Azji. Jeszcze w grudniu w Turcji gości zacznie przyjmować hotel Vib.

W Polsce Best Western proponuje gościom 25 hoteli w rożnych miastach i regionach kraju. W marcu wprowadzona została marka BW Premier Collection, zrzeszający niezależne hotele. W czerwcu pod szyldem Best Western zaczął funkcjonować Hotel Jurata, pierwszy obiekt Best Western na półwyspie helskim. Podpisano także umowy dotyczące nowych hoteli, w których trwają obecnie prace związane z wejściem w struktury sieci.

– Jestem zadowolona z rozwoju Best Western w Polsce – mówi Saija Kekkonen, dyrektor zarządzająca Best Western na Finlandię, kraje bałtyckie, Polskę i Rosję, cytowana w komunikacie prasowym. – Rozwijamy się w ramach marek obecnych już na rynku, ale jesteśmy też blisko podpisania umowy dotyczącej pierwszego hotelu Vib w Polsce – dodaje.

W planach na nadchodzące miesiące jest przede wszystkim dalszy rozwój w Polsce, zakładający włączenie w struktury sieci od 6 do 10 nowych hoteli. Na 2017 rok zaplanowano m.in. otwarcie obiektów w Sulejowie, Katowicach czy Zakopanem. Sieć zamierza również wprowadzić nową wersję lokalnej strony internetowej.