- Wykonawca, którego wybierzemy w przetargu, będzie zobowiązany zakończyć inwestycję do końca kwietnia tak, by na majowy weekend, kiedy to zwykle na Mazurach zaczyna się sezon, plaża była już gotowa - podkreśla burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

Nowa plaża powstanie w miejscu obecnego kąpieliska miejskiego, które od lat było porośnięte trawą i zaniedbane. Wiele lokalnych środowisk związanych z branżą turystyczną od dawna podkreślało konieczność zbudowania porządnej plaży nad Niegocinem, ponieważ w Giżycku nie ma innego dużego kąpieliska.

Koszt wykonania tej inwestycji nie jest znany; będzie zależał od ceny zaproponowanej przez potencjalnych wykonawców. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w grudniu.

Iwaszkiewicz przyznaje, że budowa piaszczystej plaży i zejść to pierwszy etap modernizacji kąpieliska. Dalsze etapy, czyli zagospodarowanie terenów leżących dalej od wody, będą realizowane w latach 2017-18.

Giżycko w ostatnich latach zmodernizowało porty dla żeglarzy, a prywatni inwestorzy zbudowali przystanie na Niegocinie i sąsiednim Kisajnie.