Fotografia rozeszła się lotem błyskawicy w tamtejszych mediach społecznościowych, a internauci nie kryją oburzenia na brak manier opiekunki dziecka.

Pasażerowie ze zdjęcia nie reagują, natomiast w sieci pojawiła się już masa negatywnych komentarzy. Takie zachowanie opisywane jest jako "okropne pokolenie", które będzie produkować jeszcze gorszych następców. Wśród setek komentarzy zgromadzonych w ciągu kilku godzin od zamieszczenia zdjęcia na profilu dziennika "South China Morning Post" w serwisie Weibo najczęściej padają narzekania na koszmarny poziom edukacji ludzi, którym ta sytuacja nie przeszkadza.

Można trafić także na opinie wyciągające dużo dalej idące wnioski. Przyzwolenie na siusianie w metrze wynika z szybkiej urbanizacji Chin i tego, że ludzie z prowincji nie mieli kiedy nauczyć się zasad zachowania w miastach.

Podobne historie pokazujące Chińczyków jako wandali, ludzi niewychowanych i pozbawionych szacunku dla obcych kultur pojawiają się w ostatnimi czasie coraz częściej wraz ze wzrostem liczby turystów Państwa Środka podróżujących po świecie (ponad 100 mln rocznie).