Nowy dyrektor operacyjny Adel Al Redha pokieruje wszystkimi działami operacyjnymi przewoźnika, odpowiadać będzie także za operacje międzynarodowej siatki połączeń, w tym reagowanie kryzysowe. Al Redha pracuje w Emirates od 31 lat. Zajmował się między innymi wdrażaniem nowoczesnych technologii i realizacją narodowych programów rozwoju zawodowego dla młodych obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Funkcję dyrektora handlowego objął Adnan Kazim, który odpowiadać będzie za działy operacji handlowych i e-commerce, program lojalnościowy Emirates Skywards i działalność Emirates SkyCargo. Kazim dołączył do Emirates w 1992 roku jako uczestnik programu menedżerskiego. Kierował operacjami handlowymi na dużych rynkach, takich jak ZEA, Szwajcaria, Pakistan czy Afryka Wschodnia, później pełnił funkcje kierownicze w działach zajmujących się planowaniem tras i zarządzaniem flotą oraz relacjami z organami państwowymi. Przed objęciem obecnego stanowiska był wiceprezesem odpowiedzialnym między innymi za działy planowania strategicznego i optymalizacji przychodów.

Czytaj też: "Emirates najgorzej od 10 lat i dymisja szefa od handlu".

Majid Al Mualla, dotychczasowy wiceprezes centrum operacji handlowych, został wiceprezesem ds. międzynarodowych. Odpowiedzialny będzie za relacje z organami państwowymi i regulacyjnymi oraz organizacjami branżowymi, a także politykę środowiskową i sprawy międzynarodowe.