Z najnowszego raportu ECF wynika, że w Danii rowerzyści mają się najlepiej: dużo ścieżek, bezpieczeństwo na drogach i rozwinięta infrastruktura, a na dodatek duży rynek rowerowy.

Na drugim miejscu znalazła się Holandia - kraj z największą procentowo liczbą rowerzystów, a na trzecim miejscu jest Szwecja. Czwarta na liście Finlandia może się pochwalić największą na świecie liczbą turystów rowerowych. Luksemburg okazał się najbezpieczniejszym miejscem dla rowerzystów (miejsce 13 w rankingu), a Słowenia ma najlepiej rozwinięty rynek sprzedaży rowerów (7 miejsce w rankingu).

Polska znalazła się dopiero na 20 miejscu. Wyprzedzili nas niemal wszyscy sąsiedzi: Niemcy (5 miejsce), Słowacja (10), Czechy (14), Litwa (15). Na ostatnim - 28. miejscu znalazła się Rumunia, a na przedostatnim Portugalia.

ECF publikuje raport-barometr od 2013 roku, biorąc pod uwagę 5 kryteriów: procent populacji regularnie jeżdżącej na rowerach; bezpieczeństwo w ruchu drogowym; narodowe znaczenie turystyki rowerowej; wielkość rynku sprzedaży rowerów oraz obecność związków i organizacji aktywnie wspierających transport oraz turystykę rowerową.