Po tym, jak na początku października Chińczycy kupili sławny nowojorski hotel Waldorf Astoria za niemal 2 mld dolarów, JLL's Hotels & Hospitality Group donosi, że chiński inwestor sfinalizował zakup za 436 mln dolarów. W jego rękach znalazł się Paris Marriott Hotel Champs-Elysées. Firma JLL była doradcą przy tej transakcji - dodaje World Property Journal.

Mający 192 pokoje Marriott Champs-Elysées uznawany jest za jeden z najlepszych paryskich obiektów do inwestycji w nieruchomości. Jest jedynym w mieście hotelem zlokalizowanym przy prestiżowej Avenue des Champs-Elysées. Ta sprzedaż była jedną z rzadkich okazji na rynku, na którym są trudne do pokonania bariery wejścia, w związku z brakiem podaży i ogromnym popytem na korzystne lokaty.

Na początku tego roku JLL przewidywał 20-procentowy wzrost inwestycji hotelowych w Europie, na Środkowym Wschodzie i w Afryce. W samym tylko Paryżu JLL obsługiwał w tym roku transakcje przekraczające sumę 1 mld euro.

Nihat Ercan z JLL's Hotels & Hospitality Group w Singapurze mówi dziennikarzom World Property Journal, że "ta ostatnia sprzedaż potwierdza rosnące zainteresowanie azjatyckiego kapitału lokatami w Paryżu i w innych najatrakcyjniejszych stolicach europejskich w wyspecjalizowane inwestycje w nieruchomości".