Terminal Królowej już dla LOT-u

Dziś po raz pierwszy pasażerowie polskiego przewoźnika mogli ocenić najnowszą inwestycję na londyńskim lotnisku Heatrow - terminal 2, zwany Terminalem Królowej

Publikacja: 15.10.2014 20:49

Terminal Królowej już dla LOT-u

Foto: materiały prasowe

Terminal, którego budowa pochłonęła 11 miliardów funtów, otwarto w lipcu, a w uroczystości uczestniczyła królowa Elżbieta II.

Jak mówi Michał Leman z PLL LOT, pasażerowie szybko odczują zmiany. Wnętrze jest bowiem przestronne i ciche.

Podróżujący zarówno w LOT Economy, jak i Economy Plus oraz Business mogą skorzystać z 66 automatycznych kiosków check-in oraz stanowisk do nadania bagażu, a następnie udać się do jednego z 27 stanowisk kontroli bezpieczeństwa. To wszystko znacząco skróci czas odprawy. W strefie odlotów znajdują się 33 sklepy i 17 restauracji. Terminal oferuje też usługi tak zwanego „personal shoppera" - asystenta, który najpierw zaprezentuje pasażerowi interesujące go artykuły, a następnie dokona zakupu i przyniesie gotowe, zapakowane przedmioty.

Zdaniem Lemana pasażerowie będą tu o wiele bardziej spokojni. Wszystkie stanowiska są bardzo wyraźnie oznaczone. Nie ma kolejek. Nie ma też ryzyka, że ktoś pomyli stanowiska odprawy.

Pasażerowie LOT Business Class mogą skorzystać z nowego salonu biznesowego, z którego roztacza się widok na jeden z najbardziej ruchliwych pasów startowych świata.

Jedną z ważnych zalet Terminalu 2 jest jego bardzo dobre skomunikowanie z centrum Londynu. Terminal jest bezpośrednio połączony ze stacją kolejową, z której pociągiem Heathrow Express w 15 minut można dojechać do stacji Paddington. Pasażerowie przyjeżdżający na lotnisko samochodem mają do dyspozycji 1300 miejsc parkingowych.

Terminal 2 od początku jest nazywany domem Star Alliance, ponieważ już wkrótce będzie miejscem operacji wszystkich linii sojuszu latających na lotnisko Heathrow. Obecnie łącznie z LOT-em, z nowego terminala korzysta kilkanaście linii lotniczych.

Terminal Królowej rocznie będzie odprawiał 15 milionów pasażerów. Całe lotnisko Heathrow odprawia rocznie 70 milionów pasażerów.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek