Irlandzkie hotele do wzięcia w pakiecie

Trzy irlandzkie hotele wystawiono na sprzedaż taniej niż jeden z nich kosztował w 2006 roku

Publikacja: 16.06.2014 09:48

Hotel Malton, fot. themalton.com

Hotel Malton, fot. themalton.com

Foto: Materiały Promocyjne

Irlandzki hotel Malton sprzedano osiem lat temu za niemal 40 mln euro - informuje agencja informacyjna Bloomberg. Teraz ten hotel, w którym wakacje w 1960 roku spędziła Jacqueline Kennedy z dziećmi, i dwa inne irlandzkie obiekty, został wystawiony na sprzedaż za 30 mln euro. To o 10 mln euro mniej niż zapłacono za sam Malton w 2006 roku.

Hotel otwarty w 1854 roku znajduje się w Killarney, około 290 km na południowy zachód od Dublina. To miejscowość, w której kręcono "Córkę Ryana" z udziałem Roberta Mitchuma. 172-pokojowy Malton jest wystawiony na sprzedaż wraz z Metropole Hotel w Cork i Kilkenny Ormonde Hotel w mieście o tej samej nazwie - donosi firma Savills.

- To pierwszy pakiet irlandzkich hoteli wystawiony na sprzedaż od prawie dziesięciu lat - mówi Tom Barrett, szef przedstawicielstwa Savilla w Irlandii. - Hotele przynoszą zyski, więc spodziewamy się dużego zainteresowania - dodaje.

Wartość irlandzkich nieruchomości komercyjnych spadła prawie o dwie trzecie, po pęknięciu bańki w 2008 roku. Popyt na nieruchomości komercyjne przyniosło ożywienie gospodarcze. W pierwszym kwartale tego roku popyt osiągnął najwyższy poziom od 2006 roku. Dochód z pokoju wzrósł w irlandzkich hotelach w ciągu ostatniego roku o 11 procent, do 71 euro - podaje Instytut Badawczy ETR Global.

Decyzję o sprzedaniu tych nieruchomości podjęto w wyniku wielu ofert kupna, złożonych obecnym właścicielom przez krajowych i zagranicznych inwestorów - podaje Savills. Hotel Malton pierwotnie nosił nazwę The Railway Hotel. Obiekt wybudowano na gruntach uzyskanych od lorda Kenmare. Warunkiem przekazania ziemi był przywilej darmowych podróży koleją, zagwarantowany lordowi i jego rodzinie. Gdyby lord spóźnił się na pociąg, ten musiał na niego czekać - podaje strona internetowa hotelu.

Wśród innych gości Maltona znajdziemy księżnę Monako, Grace, aktora Charlie'go Chaplina i byłego premiera Irlandii Jacka Lyncha. Apartament prezydencki w hotelu nosi imię Kennedy Suite.

Nieruchomości mogą być kupowane albo osobno, albo w pakiecie. Kilkenny Hotel jest 118-pokojowy, a hotel Metropole ma 112 pokojów.

Wartość irlandzkich hoteli, które będą sprzedane w tym roku, może przekroczyć 350 mln euro w porównaniu z około 200 mln euro uzyskanymi w 2013 roku - donosi londyńskie biuro Savills w osobnym oświadczeniu.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek