Z ostatnich badań przeprowadzonych przez Światową Organizację Turystyki wynika, że w ubiegłym roku Francję odwiedziło 83 miliony osób, to więcej niż liczba ludności tego kraju, która wynosi 66 milionów.

Państwo to przyciągnęło 16 milionów więcej turystów niż Stany Zjednoczone, które są w tym rankingu na drugim miejscu. Trzecie miejsce zajmują Chiny, a następne Hiszpania i Włochy, które zamykają pierwszą piątkę najliczniej odwiedzonych krajów w ubiegłym roku. Co ciekawe, francuską stolicę znaną jako "miasto miłości" odwiedziło niecałe 17 procent tych, którzy wakacje spędzali we Francji.

W tym roku najczęściej odwiedzanym miastem jest Bangkok. Na drugim miejscu jest Londyn, później Paryż, Singapur i Nowy Jork. Stolicę Tajlandii odwiedziło już prawie 16 milionów turystów i liczba ta rośnie, głównie dzięki Chińczykom.

Urząd ds. Turystyki Tajlandii wzrost popularności swojego kraju przypisuje chińskiemu filmowi "Zagubieni w Tajlandii", który w zeszłym roku wyprzedził "Avatara", by stać się najbardziej kasowym filmem w Chinach.