Rzeczniczka TUI potwierdziła, że w maju firma zanotowała gwałtowny wzrost klientów, którzy zdecydowali się na rezerwacje wyjazdów wakacyjnych. głownie wybierają oferty z południa Europy. Rzecznik biura L'Tur,potwierdził, że w maju sprzedaż wyjazdów zagranicznych wzrosła o 30 procent. Niemcy - zdegustowani "listopadem w maju" - wybierają głownie wypoczynek nad Morzem Śródziemnym - przede wszystkim w Grecji i Hiszpanii.

Zdecydowanie mniej zadowoleni są właściciele hoteli, pensjonatów i restauracji w Niemczech. Co prawda zastrzegają, że sezon dopiero się rozpoczyna, ale już teraz wiadomo, że prognozy nie są optymistyczne. Na początku roku liczono, że w 2013 r. zyski niemieckiego przemysłu turystycznego mogą wzrosnąć o 1,8 procent - teraz ten wzrost ostrożnie szacuje się na za 1 procent. Pocieszające jest jedynie to, że niemieckie hotele i pensjonaty nad Bałtykiem i Morzem Północnym są już zarezerwowane na te tygodnie, które tradycyjnie gwarantują ładna pogodę.

Jednak przedstawiciele biur podróżny przyznają, że nie ma "najazdu na północ". Niemcy wola Majorkę, Riwierę turecka i Kretę - przyznają przedstawiciele Thomas Cook.