Należące do gdańskiej spółki Amber Gold linie lotnicze wchodzą pod jedną flagę OLT Express. Nowa marka będzie łączyć trzy spółki operacyjne: OLT Express Regional (dawny OLT Jetair), OLT Express Poland (dawna czarterowa linia Yes Airways) oraz OLT Express Germany.

Przewoźnik zdecydował się też na zmianę w rozkładach lotów. Z końcem stycznia kończy loty z Gdańska i Wrocławia do Berlina. Cięcia czekają też loty na trasie Gdańsk - Brema i Gdańsk Bruksela, ale tylko w od lutego do końca marca, a od kwietnia loty z Gdańska do Brukseli będą się odbywać dwa razy dziennie. Przewoźnik zapowiedział, że w lutym ogłosi nowy letni rewolucyjny rozkład lotów.

Linie OLT Jetair powstały w zeszłym roku, kiedy zajmująca się głównie inwestycjami w metale szlachetne gdańska spółka Amber Gold przejęła borykającego się z problemami finansowymi polskiego przewoźnika Jet Air. Kilka dni później kupiła, też będącą w tarapatach, niemiecką linię OLT. Z kolei w listopadzie ubiegłego roku Amber Gold przejęła kontrolę nad czarterowym Yes Airways.

OLT Express w swojej flocie ma samoloty Saab 2000, Saab 340, Jetstream 31, ATR, dwa odrzutowe fokkery 100 oraz trzy airbusy A320.