Oferta obejmuje pobyty w Attyce od czerwca do października. W regionie znajdują się nie tylko Ateny, ale też miasta Eleusis, Megara, Lawrio i Maraton, a także wyspy w zatokach Argolidzkiej i Sarońskiej. Klienci polskiego touroperatora polecą z Warszawy i Katowic do Aten i będą wypoczywać nad morzem w okolicach miejscowości Nea Makri, Mati i Kalamos.

Czytaj też: "Grecos: Kefalonia w górę, Attyka w dół".

Komisarz regionalna do spraw promocji turystyki Eleni Dimopoulou, cytowana przez portal GTP Headlines, mówi że współpraca z TUI Poland to wynik wyjazdu studyjnego zorganizowanego w zeszłym roku przez Attyky dla zagranicznych touroperatorów. - Przedstawiciele TUI Poland mieli okazję poznać bliżej ofertę i dostrzegli w niej potencjał - dodaje.

Komisarz podkreśla, że dzięki wprowadzaniu nowych bezpośrednich połączeń lotniczych turystyka w Attyce wschodniej odradza się, szczególnie na wybrzeżu. Jej zdaniem wyjazdy studyjne to skuteczny sposób promocji, bo dzięki nim kierunek zdobywa ambasadorów, którzy promują go za granicą. W tym roku region planuje zorganizowanie sześciu takich wycieczek dla około stu osób.